۳۰ مرداد ۱۳۹۶

نکاتی که خلبان ها می دانند

۳۰ مرداد ۱۳۹۶ 1591 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی که خلبان ها می دانند در این مقاله می خوانید

در هر حرفه نکات ریز و جالبی وجود دارد که شاید همه از آن بی خبر باشند. پرواز با هواپیما نیز همینطور است. ...

نکاتی که خلبان ها می دانند

اگر می‌ترسید صبح نروید

اگر از تکان‌های هواپیما می‌ترسید بهتر است صبح‌ها پرواز نکنید. در بعدازظهر احتمال رعدوبرق بیشتر است. به دلیل شرایط آب و هوایی صبح زمان مناسب‌تری برای پرواز می‌باشد.

 

گرمایی هستید؟

در هواپیما جریان عبور هوا از سمت جلو به عقب است. اگر شما در آن دسته از افرادی هستید که سریع گرمشان می‌شود عقب ننشینید زیرا انتهای هواپیما گرم‌تر است.

 

استفاده از موبایل در پرواز

چرا در هواپیما باید موبایل خود را خاموش‌کنید؟ اتفاقی که می‌افتد تداخل امواج ایجاد شده در هواپیما است. خلبان نگران این موضوع است و به همین دلیل از شما می‌خواهد از موبایل استفاده نکنید. تا حد ممکن هدفون را نیز کنار بگذارید. شما نمی‌دانید چه حوادثی را ممکن است ایجاد کنید.

 

از کار افتادن موتور هواپیما

معمولاً هواپیما بیش از یک موتور دارد و در صورتی خرابی آن شما از موضوع مطلع نخواهید شد. شاید تنها به شما بگویند یک اشکال جزئی پیش‌آمده است. اما نترسید. پرواز با یک موتور هم می‌تواند پرواز خوبی باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040