۱۰ مرداد ۱۳۹۶

راه های بی نظیر برای تقویت حافظه

۱۰ مرداد ۱۳۹۶ 1555 بازدیدکننده 0 نظر
راه های بی نظیر برای تقویت حافظه در این مقاله می خوانید

راه‌های زیادی برای تقویت حافظه وجود دارد. ما به شما برخی از این راهکارها را نشان می‌دهیم. ...

راه های بی نظیر برای تقویت حافظه

ورزش کنید

ورزش و فعالیت بدنی باعث افزایش جریان خون به مغز خواهد شد و به نوعی تولید ترکیب سلول‌های عصبی حافظ مغز را زیاد می‌کند. بعلاوه در این شرایط خطر بیماری‌های قلبی عروقی که ممکن است به سکته برسند کاهش می‌یابد.

 

مصرف امگا3

چربی‌های امگا3 برای عملکرد مناسب بدن و خصوصاً مغز اهمیت زیادی دارند. بدن خود قادر نیست این چربی‌ها را بسازد و تنها راه دریافت مواد غذایی است. اغلب خوراکی‌های دارای امگا3 در رژیم غذایی اصلی افراد نیستند و مقدار پایین این چربی می‌تواند به شروع زودرس آلزایمر ختم شود.

 

داروهای هوش افزا

انسان همیشه به دنبال دارویی برای تقویت مغز خود بوده است تا او را باهوش‌تر کند. نوتروپیک ها داروهایی هوش افزا هستند که قدرت یادگیری و تفکر منطقی شما را بهبود خواهند بخشید.

 

نوشتن با دست

شاید در این دوران با دست نوشتن مسخره به نظر برسد اما این واقعیت دیدگاه شما را عوض خواهد کرد. نوشتن با دست و خواندن متون دست‌نوشته بخشی از مغز که زمان تایپ غیرفعال می‌ماند را به فعالیت مجبور خواهد کرد. در کوتاه‌مدت اغلب چیزهایی که با دست‌نوشته‌اید را به یاد خواهید آورد. همچنین در درازمدت حافظه و مهارت‌های تحلیلی شما بهبود خواهد یافت.

 

مصرف ویتامین D

ویتامین D برای رشد بخشی از مغز که عهده‌دار برنامه‌ریزی و پردازش اطلاعات است ضروری می‌باشد. با رفتن مقابل نور خورشید به‌راحتی این ویتامین جذب بدن شما خواهد شد. البته باید به شکل صحیح و با ضد آفتاب مقابل نور خورشید بروید. اگر امکان این کار برای شما وجود ندارد از مکمل‌های ویتامین D استفاده کنید.

 

تجربه‌ای جدید داشته باشید

در فعالیتی شرکت کنید که قبلاً نرفته بودید، مهارت جدید پیدا کنید و یک زبان خارجی یاد بگیرید. تسلط یافتن بر یک مهارت جدید توانای یادگیری شما را در کل زیاد خواهد کرد.

 

ورزش‌های فکری

اگر مدتی از چیزی استفاده نکنید شاید نحوه‌ی استفاده از آن را کلاً فراموش کنید. در مورد مغز هم این قضیه صادق است. اگر دوست دارید از هر فرصتی برای تقویت مغز خود استفاده کنید کارهای جزئی مانند جمع و تفریق را با ذهنتان انجام دهید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040