۹ اسفند ۱۳۹۵

کاربردهای بی نظیر برای پوسته های لیمو

۹ اسفند ۱۳۹۵ 2986 بازدیدکننده 0 نظر
کاربردهای بی نظیر برای پوسته های لیمو در این مقاله می خوانید

پس از استفاده از لیمو و آب آن پوسته‌ها را نگه‌دارید. این پوسته‌ها برای شما کاربرد خواهند داشت. ...

کاربردهای بی نظیر برای پوسته های لیمو

درمان استرس اکسیداتیو

مانده‌های لیمو یا پوسته‌های آن در درمان استرس اکسیداتیو در بدن مؤثرند. این پوسته‌ها دارای فلاونوئیدهایی بیشتر از سایر میوه‌ها هستند و می‌توانند برای کاهش استرس اکسیداتیو استفاده شوند. این امر باعث یک زندگی سالم‌تر برای شما خواهد شد زیرا پوسته‌ها به تسکین درد مفاصل کمک خواهند کرد.

 

مبارزه با سرطان

پوسته‌های لیمو برای یک زندگی سالم و پیشگیری از سرطان لازم‌اند. این مواد برای سرطان سینه نیز لازم‌اند. برخی مواد موجود در این پوسته‌ها در پیشگیری یا کند کردن پیشرفت سرطان‌ها مؤثرند یا در پیشرفت درمان سرطان.

 

کاهش کلسترول در بدن

پوسته‌های لیمو در کاهش سطح کلسترول بدن مؤثرند و برای سلامت بهتر قلب نیز مفیدند. علت آن فلاونوئیدهای زیاد موجود در پوسته‌ی لیمو است. کلسترول کمتر در بدن به معنای سلامت بیشتر است.

 

سفیدی دندان‌ها

مانده‌های لیمو می‌توانند به بهداشت دهان کمک کنند و حتی دندان‌های شما را سفیدتر خواهند کرد. این پوسته‌ها با از بین بردن لکه‌ها به سفیدی دندان‌ها کمک خواهند کرد. پس از استفاده از پوسته‌ها روی دندان باید حتماً دهانتان را با آب بشویید. قبل از چند بار استفاده نباید منتظر تغییری در ظاهر دندان‌هایتان باشید.

 

رفع بوی بد دست‌ها

اگر تابه‌حال پیاز یا سیر خرد کرده باشید می‌دانید بوی آن برای زمان زیادی خواهد ماند – حتی پس از  شستن دست‌ها یا دوش گرفتن. پوسته‌های لیمو را به دست‌های خود بمالید، از جمله ناخن‌ها و انگشتان. این کار کمک می‌کند بوی بد از بین رفته و دست‌هایتان تمیز شوند. پوسته‌های لیمو برای  تمیز کردن صورت نیز مفیدند.

 

بیماری حرکت

مانده‌های لیمو می‌توانند به سلامت کلی شما کمک کنند. اگر می‌خواهید به سفر بروید مقداری پوسته‌ی لیمو بردارید. پوسته‌های لیمو می‌توانند به پیشگیری و کنترل حالت تهوع در زمان حرکت کمک کنند. کافی است به سادگی مقداری از آن را بجوید.

 

ضدشوره ی سر

مالیدن پوسته‌های لیمو روی پوست سر به مبارزه با شوره‌ی سر کمک کرده و حتی از آن پیشگیری خواهد کرد. برای تمیزی و رطوبت رسانی به پوست سر مرتباً از این ماده استفاده کنید تا مانع پوسته شدن سر شوید.

 

بوی خوب در یخچال

ممکن است یخچال شما حتی بعد از تمیز شدن بوی خوبی ندهد. برای حفظ بوی خوب یخچال از پوسته‌های لیمو استفاده کنید. این پوسته‌ها بوهای نامطبوع را به خود جذب خواهند کرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040