۲۵ بهمن ۱۳۹۵

راه های جلوگیری از انتقال میکروب ها

۲۵ بهمن ۱۳۹۵ 2551 بازدیدکننده 0 نظر
راه های جلوگیری از انتقال میکروب ها در این مقاله می خوانید

با وجود مراقبت‌های زیاد دچار بیماری شده‌اید. حالا باید بیشترین تلاشتان را بکنید تا مانع انتقال آن به دیگران شوید. ...

راه های جلوگیری از انتقال میکروب ها

گرفتن دهان زمان عطسه

انتقال سرماخوردگی

به راحتی بیماری شما زمان عطسه یا سرفه از طریق ذرات هوا منتقل می‌شود. حتماً جلوی دهان خود را با دستمال بگیرید تا مانع  پخش شدن ویروس در هوا شوید.

 

شستن دست‌ها

انتقال سرماخوردگی

یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از پخش شدن میکروب‌ها شستن مرتب دست‌هاست، خصوصاً بعد از سرفه یا عطسه کردن داخل آن‌ها. زمان شستن دست‌ها از صابون و آب گرم استفاده کنید و بیست ثانیه دستان خود را بشویید.

 

دست نزدن به چشم، بینی و دهان

انتقال سرماخوردگی

زمانی که حامل ویروس سرماخوردگی یا آنفولانزا هستید اگر به مخاط چشم، بینی یا دهان خود دست بزنید، پس از آن هرجایی که توسط شما لمس شود ویروس را خواهد گرفت و باعث انتقال بیماری به دیگران خواهید شد. تا حد ممکن به صورتتان دست نزنید و اگر این کار را کردید دست‌هایتان را بشویید.

 

در خانه استراحت کنید

انتقال سرماخوردگی

ویروس آنفولانزا یک روز قبل از شروع علائم مسری است و می‌تواند برای 5 تا 7 روز بعد از بیماری باقی بماند. شاید در محل کار مشغله‌ی زیادی دارید اما اگر بیمارید هر کار می‌توانید انجام دهید تا از محل کار خود و مکان‌های عمومی دیگر دور بمانید. نه‌تنها زمان بیماری توانایی زیادی برای کار کردن ندارید بلکه ممکن است بیماری خود را به دیگر همکاران نیز منتقل کنید. اگر باید حتماً به محل کار یا مدرسه بروید مرتباً اطراف خود را ضدعفونی کنید و با دیگران در تماس نباشید.

 

انتخاب‌های هوشمندانه برای ایمنی در تغذیه

انتقال سرماخوردگی

برخی ویروس‌ها می‌توانند از طریق ذرات غذا نیز منتقل شوند بنابراین بهتر است فرد دیگری در زمان بیماری شما آشپزی را به عهده داشته باشد. بعلاوه قبل و بعد از غذا خوردن دست‌هایتان را بشویید.

 

برجا گذاشتن ردی تمیز از خود

انتقال سرماخوردگی

قبل از تماس با هر سطحی که افراد دیگر نیز به آن دست می‌زنند دست‌های خود را بشویید، مانند دستگیره‌ی در، تلفن، نرده‌ی راه‌پله  و ... در خانه سطوحی که با آن در تماسید را مرتب ضدعفونی کنید تا مانع انتقال بیماری به اعضای خانواده شوید.

 

دستمال‌ها را دور بیندازید

انتقال سرماخوردگی

اجازه ندهید دستمال‌های شما روی میز یا کنار تخت باقی بمانند – این‌ها یک محیط مناسب برای میکروب‌ها هستند. پس از استفاده بلافاصله دستمال خود را دور بیندازید تا مانع انتقال بیماری به دیگران شوید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040