۷ دي ۱۳۹۵

کاربردهای روزانه از روغن نارگیل

۷ دي ۱۳۹۵ 2620 بازدیدکننده 0 نظر
کاربردهای روزانه از روغن نارگیل در این مقاله می خوانید

روغن نارگیل انتخابی طبیعی و کم هزینه برای حل بسیاری از مشکلات شماست. در اینجا برخی راه‌های استفاده‌ی روزانه از روغن نارگیل آورده شده‌اند. ...

کاربردهای روزانه از روغن نارگیل

برای تسکین آفتاب‌سوختگی

آفتاب‌سوختگی

می‌توانید با زدن کمی ژل آلوئه ورا ناراحتی ناشی از آفتاب‌سوختگی روی بدنتان را کمی آرام کنید. پس از خشک شدن کمی روغن نارگیل مایع روی آن بزنید. یک پارچه‌ی کهنه روی محل سوختگی بگذارید تا مانع ایجاد لکه‌های روغن روی ملافه‌ی تخت شوید.

 

لایه‌برداری پوست

لایه‌برداری پوست

یک لایه بردار شکر کمک می‌کند سلول‌های پوستی مرده از بین رفتن و از لایه بردارهای نمک برای پوست نرم تر است. برای تهیه‌ی یک لایه بردار ساده به مقدار مساوی شکر را با روغن نارگیل ذوب‌شده ترکیب کنید. پوستتان را با این ترکیب بمالید ( مواظب باشید پوست را زخم نکنید )

 

ماساژ برای رفع خستگی و گرفتگی ماهیچه

ماساژ

برای یک ماساژ راحت با روغن نارگیل مقداری از آن را بین دستان خود گرم کنید. با وجودی که اغلب روغن نارگیل‌های موجود در بازار مایع‌اند اما اگر نبود، حرارت دست شما آن را ذوب خواهد کرد.

 

جلوگیری از ایجاد خطوط ناشی از کشش

خطوط بدن

دلایل زیادی وجود دارند که این خطوط روی بدن ظاهر می‌شوند از جمله ژنتیک یا بارداری. اما مرطوب نگه‌داشتن پوست به پیشگیری از ایجاد این خطوط کمک خواهد کرد.

 

نیش حشرات و خارش پوست

خارش پوست

زمانی که کمی از روغن نارگیل را روی محل نیش حشرات که عفونی نشده است بمالید ،و یا جاهایی از پوست که احساس خارش دارید، متوجه می‌شوید این روغن خارش محل را بسیار آرام تر خواهد کرد. برخی افراد برای متوقف کردن خارش از سرکه‌ی سیب استفاده می‌کنند.

 

جلوگیری از خونریزی بینی

خونریزی بینی

خشکی هوا و حساسیت‌ها از دلایل رایج خونریزی بینی هستند. برای مرطوب نگه‌داشتن غشاء داخلی سوراخ‌های بینی یک مرطوب‌کننده‌ی هوا به شما کمک خواهد کرد. همچنین می‌توانید یک لایه‌ی نازک از روغن‌هایی مانند روغن نارگیل را به داخل بینی خود بمالید. آن را با انگشت آرام داخل سوراخ بینی ماساژ دهید.

 

مرطوب‌کننده‌ی بدن برای پوست‌های خشک

رفع خشکی پوست

روغن نارگیل را روی آرنج‌ها و دیگر نقاط بدن که پوست سختی دارند بمالید. برخی افراد حس می‌کنند روغن نارگیل زیاد چرب است و آن را ترجیح می‌دهند با مواد دیگر ترکیب کنند. یکی از ترکیبات مشهور برای این کار مخلوط دو سهم مساوی از روغن نارگیل و ژل آلوئه ورا می‌باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040