۲۸ آذر ۱۳۹۵

رایج ترین اشتباهات در سفر

۲۸ آذر ۱۳۹۵ 2497 بازدیدکننده 0 نظر
رایج ترین اشتباهات در سفر در این مقاله می خوانید

گاه در سفر به خارج از کشور اشتباهاتی را مرتکب می‌شوید که شما را به دردسر می‌اندازند. با کمک این نکات جلوی این مشکلات را بگیرید. ...

رایج ترین اشتباهات در سفر

حمل اسباب زیاد

سفرهای خارجی

شما در هر سفری سعی می‌کنید برای هر شرایط احتمالی برای خود لباس بردارید تا حدی که گاه اضافه‌بار خورده و مجبور به پرداخت هزینه می‌شوید. بهتر است از وسایل اضافی صرف‌نظر کرده و تنها چیزهای ضروری را بردارید.

 

مناطق پوشش دهی تلفن همراه

پوشش دهی تلفن همراه

باید بدانید تلفن همراه شما در چه مناطقی پوشش دهی می‌شود تا مجبور به پرداخت هزینه‌ی رومینگ نشوید. قبل از پرواز این مناطق را چک کرده و اگر تحت پوشش نبودید تلفن خود را در حالت پرواز قرار دهید. شما می‌توانید از وای فای استفاده کرده و یا سیم کارت محلی تهیه کنید.

 

زمان‌بندی برای پروازها

زمانبندی در سفر

برای رزرو بلیط در شرایطی که بیش از یک پرواز دارید باید همیشه تأخیرهای احتمالی را در نظر داشته باشید تا از پرواز دوم جا نمانید.

 

تهیه‌ی پول محلی

سفرهای خارجی

شما بعد از خارج شدن از فرودگاه در کشور دیگر اغلب  به پول محلی برای تاکسی نیاز دارید. بهتر است از قبل مقداری از پول محلی آن منطقه برای خود تهیه کرده باشید. در زمان گردش در شهر یا خرید بهتر است علاوه بر کارت‌های اعتباری مقداری پول نیز همراه داشته باشید.

 

بیمه‌ی سفر

بیمه در سفر

بهتر است اطلاعاتی در مورد بیمه‌های مسافرتی در مقصد خود کسب کنید. برخی از بیمه‌ها هزینه‌های اورژانسی درمانی را تقبل می‌کنند.

 

ویزا

ویزا

مشکل  داشتن ویزای شما ممکن است وقت و هزینه‌ی زیادی از  شما بگیرد و حتی سفرتان را خراب کند. اطلاعات مربوط به شرایط ویزا برای سفر به کشورهای مختلف در سایت های بسیاری آورده شده است. قبل از سفر آن‌ها را چک کنید.

 

بازدیدهای زیاد در یک سفر

برنامه ریزی سفر

سعی نکنید در یک سفر به همه‌ی دیدنی‌های آن شهر سر بزنید. نباید برنامه‌تان را زیاد شلوغ کنید که باعث شود استرس گرفته و نتوانید از امکانات لذت ببرید. سعی کنید به حد کافی برای استراحت و لذت بردن از جایی که رفته‌اید زمان بگذارید.

 

اشیای گران‌قیمت

ایمنی در سفر

بهتر است قبل از سفر برای خود یک کیف ضد سرقت تهیه کنید. حالا قادر خواهید بود پول و وسایل ارزشمند خود را در آن نگهداری کنید. سعی کنید از میزان پول یا وسایل گران‌بهای خود با کسی صحبت نکنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040