۲۳ آذر ۱۳۹۵

چرا باید بالم لب ها را کنار بگذارید

۲۳ آذر ۱۳۹۵ 13499 بازدیدکننده 10517 نظر
چرا باید بالم لب ها را کنار بگذارید در این مقاله می خوانید

هیچ شکی نیست که ماه‌های زمستان می‌تواند به لب‌های شما آسیب برساند. اما چرا شما باید خرید بالم لب‌ها را کنار بگذارید؟ ...

چرا باید بالم لب ها را کنار بگذارید

برخی مواد بیشتر از فایده، ضرر دارند

بالم لب

برخی بالم لب‌ها موادی دارند که ضررشان بیشتر از فایده‌ی آن‌هاست، خصوصاً اگر رایحه‌ای به آن‌ها افزوده شده باشد. افزودن مواد معطر بزرگ‌ترین مشکل برای استفاده‌کنندگان است. برخی دارای رایحه‌ی دارچین می‌باشند و می‌توانند لب‌های خشک و متورم شما را اذیت کنند. می‌دانید با لب‌های ترک‌خورده، خوردن چیزی تند می‌تواند چقدر لب‌هایتان را بسوزاند، این مواد افزوده‌شده نیز همین طورند. ماده‌ی منتول یکی دیگر از مشکلات بزرگ است. حس خنکی این ماده روی لب می‌تواند آرامش‌بخش باشد اما ممکن است لب‌های شما را به موادی که قصد حفاظت مقابل آن‌ها را دارید حساس تر کند. ویتامین E نیز ماده‌ی افزوده‌ی دیگری است که برخی افراد واکنش‌های آلرژیک شدیدی به آن دارند.

 

مواد مضر

بالم لب

علاوه بر ویتامین E، منتول و مواد معطر کننده‌ی مصنوعی که درباره‌ی آن صحبت کردیم موادی مانند کافور، موم، فنول و الکل نیز بسیار مضرند. پوستی که روی لب‌های ما را می‌پوشاند بسیار نازک و آسیب‌پذیر است. این مواد شیمیایی باعث آسیب دیدن، خشکی و پوسته شدن لب‌های شما خواهند شد و این همان عوارضی است که شما از آن فراری هستید. متأسفانه این یعنی بالم لب‌ها به آن اندازه‌ای که فکر می‌کنید برای شما خوب نیستند.

 

چقدر اعتیادآورند؟

بالم لب

اگر جزء افرادی هستید که از بالم لب‌ها استفاده می‌کنید باید کمی بیشتر دقت داشته باشید. همیشه یکی از  آن‌ها در کیف پول، ماشین یا جیبتان دارید؟ حقیقت این است که این بالم لب‌ها ماده‌ی اعتیادآوری ندارند و از نظر فیزیکی شما را معتاد نخواهند کرد. بالم لب‌ها تنها روی لب‌های شما رطوبت ایجاد کرده و لایه‌ای محافظ بین لب‌ها و مواد دیگر می‌سازند. مانند هر کار تکراری دیگر که بارها و بارها در زندگی انجام می‌دهید این عادت نیز می‌تواند وارد زندگی روزانه‌ی شما شده و در این شرایط نیاز به کمک برای کنار گذاشتن این عادت داشته باشید.

 

ساخت بالم لب کار ساده‌ای است

ساخت بالم لب

دستور تهیه ساده‌ای برای ساخت یک بالم لب طبیعی وجود دارد. مواد پایه‌ای مورد استفاده روغن نارگیل یا روغن زیتون و موم هستند. شما می‌توانید رنگ‌ها و معطر کننده‌های طبیعی را نیز استفاده کنید، مانند روغن‌های افزودنی معطر و ریشه‌ی چغندر.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040