۴ آبان ۱۳۹۵

عجیب ترین فوبیاها

۴ آبان ۱۳۹۵ 1965 بازدیدکننده 0 نظر
عجیب ترین فوبیاها در این مقاله می خوانید

در این فهرست با عجیب‌ترین فوبیاهایی آشنا می‌شوید که حتی تصورش برای شما سخت است. ...

عجیب ترین فوبیاها

آگروفوبیا، ترس گذر از عرض خیابان

فوبیا

افراد دچار این نوع فوبیا می‌ترسند از عرض خیابان، بزرگراه و یا هر مسیر دیگری عبور کنند. این مشکل زندگی شهری را برای آن‌ها بسیار دشوار می‌کند. ممکن است در این مورد فرد مبتلا از جاده‌های عریض و خیابان‌های بزرگ در حاشیه‌ی شهرها ترس داشته باشد و یا اینکه حتی از هر خیابان هرچند باریک بترسد.

 

ماگریوکوفوبیا، ترس از آشپزی

فوبیا

برای فردی که  تنها زندگی می‌کند این فوبیا بسیار وحشتناک است و حتی او را مجبور می‌کند همیشه به سراغ غذاهای ناسالم یا غیربهداشتی بیرون برود. این احساس ترس و عدم کفایت در آشپزی می‌تواند ریشه در جایی داشته باشد که فردی ماهر باعث شده است او کاملاً در آشپزی احساس ناتوانی داشته باشد.

 

پدی‌فوبیا، ترس از عروسک‌ها

فوبیا

این نوع ترس در واقع نوعی وحشت از موجودات خیالی است که حتی خرید کردن را برای فرد سخت می‌کند. هرچه عروسک بیشتر شبیه به انسان باشد بیزاری و ترس در فرد بیشتر می‌شود. این نوع فوبیا با ترس از کودکان متفاوت است.

 

آیسوپتروفوبیا، ترس از آینه‌ها

فوبیا

آینه هراسی در واقع به علت ترس فرد از ارتباط با ارواح از طریق آینه است. گاه  فرد می‌ترسد با شکستن آینه زندگی او نحس شود یا نگاه در آینه او را در تماس با دنیای فرا طبیعی قرار دهد. فرد مبتلا می‌ترسد با نگاه در آینه شخص یا موجودی عجیب را در آن ببیند.

 

دمون‌فوبیا، ترس از اجنه

فوبیا

در دیدگاه کسی که اعتقاد به وجود اجنه دارد این ترس  از موجودات شیطانی می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. فرد مبتلا شاید بداند ترس او بی‌دلیل است اما به محض پا گذاشتن در جایی تاریک، جنگل و یا ...  این اضطراب غیرارادی به سراغ او می‌آید.

 

کتیسوفوبیا، ترس از نشستن

فوبیا

این وحشت ممکن است نتیجه‌ی درد حاصل از بواسیر یا هموروئیدها باشد. گاه علت ترس ریشه در سوءاستفاده فیزیکی برای نشستن روی اشیای نوک نیز دارد. برخی اوقات علت ترس تنبیهات فرد در دوران مدرسه است و یا حتی نشستن در مقابل افراد نخبه. نشانه‌های ترس از نشستن می‌تواند تنفس مشکل و کوتاه، اضطراب و تعریق باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040