۲۸ مرداد ۱۳۹۵

باورهای نادرست برای چیدمان خانه

۲۸ مرداد ۱۳۹۵ 3003 بازدیدکننده 0 نظر
باورهای نادرست برای چیدمان خانه در این مقاله می خوانید

بهتر است باورهای قدیمی در مورد چیدمان را فراموش کنید.  ما به شما مواردی از باورهای نادرست در چیدمان را نشان خواهیم داد. ...

باورهای نادرست برای چیدمان خانه

سقف باید سفید باشد

چیدمان خانه

سقف سفید برای هر فضایی می‌تواند خوب و مناسب باشد، همیشه سفید سادگی و روشنایی در محیط ایجاد می‌کند و باعث می‌شود سقف بلندتر دیده شود. اما سفید تنها گزینه‌ی شما نیست. رنگ‌های روشن، الگوهای طرح دار و یا وسایلی مانند چوب نیز اگر مناسب فضا استفاده شوند خوب هستند.

 

اتاق‌های کوچک نباید رنگ تیره داشته باشند

چیدمان خانه

اغلب این توصیه می‌شود تا فضا بازتر دیده شود اما همیشه سفید انتخاب مناسبی نیست. گاهی اتاق‌های کوچک می‌تواند به طرز عجیبی با رنگ‌های تیره یا برجسته زیبا شوند. این رنگ‌ها گاه ممکن است فضایی رویایی برای شما بسازند و حتی اتاق را کمی بزرگ‌تر از اندازه‌ی واقعی آن نشان دهند.

 

رنگ‌های خنثی همیشه بدون ریسک هستند

چیدمان خانه

رنگ‌های خنثی ممکن است کسل‌کننده باشند و این بدترین چیز برای اتاق شماست. اگر از این‌گونه رنگ‌ها استفاده می‌کنید باید از طرح و شکل‌های مناسبی در طراحی فضا استفاده کنید. در غیر این صورت محیط کسل‌کننده خواهد شد.

 

تمام وسایل چوبی باید هماهنگ باشند

چیدمان خانه

این باور متداول میان همه را حتماً شما هم شنیده‌اید اما لزوماً درست نیست. ترکیب چوب‌های مختلف می‌تواند به فضا جذابیت دهد. تنها دقت کنید رنگ چوب‌های انتخابی شما مکمل هم باشند.

 

اتاق‌های کوچک نیاز به وسایل کوچک دارند

چیدمان خانه

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در چیدمان اتاق‌های کوچک تلاش برای استفاده از مبلمان و وسایل کوچک در آن است. بهتراست محدودیت فضا را بپذیرید و از وسایل در اندازه‌ی متناسب اما با تعداد کمتر استفاده کنید. وسایل کوچک باعث می‌شوند اتاق شما کوچک‌تر دیده شود.

 

لبه‌ها و چهارچوب‌ها باید سفید باشند

چیدمان خانه

اگر می‌خواهید کمی در فضا تنوع ایجاد کنید به سراغ رنگی غیر از سفید بروید. می‌توانید از رنگی مانند سیاه یا رنگ‌های برجسته مانند قرمز استفاده کنید. تنها در نظر داشته باشید رنگ انتخابی شما باید مکمل رنگ دیوارها باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040