۱۷ خرداد ۱۳۹۵

نگهداری و تمیز کردن صحیح چرم

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ 2490 بازدیدکننده 0 نظر
نگهداری و تمیز کردن صحیح چرم در این مقاله می خوانید

هرچه شما از چرم خود بهتر نگهداری کنید برای زمان بیشتری عمر کرده و بهتر می‌ماند. نحوه‌ی مراقبت و تمیز کردن صحیح چرم اهمیت زیادی دارد. ...

نگهداری و تمیز کردن صحیح چرم

نگهداری چرم

جلوی نور خورشید نگذارید

 

نگهداری چرم

نور خورشید باعث خشک شدن چرم شده و آن را شکننده می‌کند. اگر این اتفاق افتاد چرم شما ترک‌خورده و خراب می‌شود.

 

در محیط خشک و خنک نگه‌دارید

 

نگهداری چرم

اگر اجازه دهید روی چرم شما کپک رشد کند کپک چرم شما را فاسد خواهد کرد. وسایل چرم خود را در محیط خیس یا مرطوب قرار ندهید – این محیط‌ها می‌توانند باعث رشد کپک روی چرم شوند.

 

از وسایلی که باعث برش یا سایش می‌شوند دور نگه‌دارید

 

نگهداری چرم

زمانی که چرم آسیب ببیند دیگر راهی برای تعمیر آن وجود ندارد. به یاد داشته باشید شما تنها می‌توانید تا حدی مراقب باشید، پس زیاد خودتان را اذیت نکنید. سعی کنید چرم خود را نزدیک چیزهایی که ممکن است به آن آسیب برسانند نبرید.

 

افزودن رطوبت به چرم

 

نگهداری چرم

اگر متوجه شدید چرم شما در حال خشک شدن است زمان آن رسیده تا کمی به آن رطوبت اضافه کنید. یک واکس یا کرم مخصوص چرم تهیه کنید. اگر می‌توانید با تولیدکننده تماس بگیرید تا بهترین محصول پیشنهادی او را تهیه کنید. روغن‌ها و واکس‌های زیادی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند خشکی و ترک‌های روی چرم را کاهش دهید.

 

تمیز کردن چرم

چرم را تمیز نگه‌دارید

 

تمیز کردن چرم

با یک پارچه‌ی نمناک حداقل یک بار در هفته روی لباس چرمی خود بکشید. اگر مرتباً چرم خود را تمیز کنید دیگر نیازی نیست نگران کثیفی زیاد آن باشید، هرچه کثیف‌تر شود کار شما سخت‌تر خواهد بود.

 

از یک پارچه‌ی نمناک استفاده کنید

 

تمیز کردن چرم

هرگونه جرم و آلودگی را با یک برس از روی چرم کنار بزنید. سپس یک پارچه‌ی تمیز بردارید.

 

از صابون یا شوینده استفاده نکنید

 

تمیز کردن چرم

مواد شوینده می‌توانند روغن‌های طبیعی روی چرم که برای محافظت از آن هستند را از بین ببرد. صابون‌های شیمیایی باعث خشک‌شدن، ترک خوردن و فاسدشدن چرم خواهند شد. تنها از آب استفاده کنید.

 

بگذارید به تدریج خشک شود

 

تمیز کردن چرم

مثلاً اگر شما یک کاپشن چرم دارید که زمان موتورسواری می‌پوشید و مجبورید در باران رانندگی کنید چرم شما خیس خواهد شد. نباید چرم خود را نزدیک آتش، مقابل نور خورشید یا نزدیک شوفاژ بگذارید. اجازه دهید چرم در دمای اتاق به‌تدریج خشک شود. خشک‌کردن سریع چرم ساختار شیمیایی آن را تغییر می‌دهد و باعث شکنندگی و فاسدشدن آن خواهد شد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040