۵ خرداد ۱۳۹۵

خطرات سوخت های فسیلی برای سلامت

۵ خرداد ۱۳۹۵ 3555 بازدیدکننده 0 نظر
خطرات سوخت های فسیلی برای سلامت در این مقاله می خوانید

سوخت‌های فسیلی در میان متداول‌ترین منابع انرژی در سراسر جهان قرار دارند. استعمال نامناسب این سوخت‌ها می‌تواند خطرات بسیاری برای سلامت انسان در پی داشته باشد. ...

خطرات سوخت های فسیلی برای سلامت

آرسنیک

خطرات سوخت های فسیلی

آرسنیک موجود در زغال‌سنگ می‌تواند خطراتی برای سلامت انسان‌ها در پی داشته باشد. زمانی که زغال‌سنگ برای تولید انرژی می‌سوزد مقدار کمی از آرسنیک می‌تواند آزاد شود. همچنین ممکن است در آب‌های معدنی نیز آرسنیک آزاد شود و بر منابع آب‌های محلی تأثیر گذارد. قرارگیری در معرض آرسنیک می‌تواند بر اثر تماس مستقیم با زغال‌سنگ باشد، اما گاهی نیز بر اثر تماس با منابع آبی آلوده ایجاد می‌شود. تماس زیاد با آرسنیک آزادشده از زغال‌سنگ می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی مانند مسمومیت کبد، سرطان کبد و كراتوز اكتینیك‌ در دست‌ها و پاها ( یک ضایعه‌ی پیش سرطانی در پوست ) شود.

 

جیوه

خطرات سوخت های فسیلی

جیوه نیز در زغال‌سنگ وجود دارد. تماس با قسمت‌های سمی جیوه در طول بارداری می‌تواند باعث مشکلاتی مانند آسیب‌های کلیه، آسیب‌های مغزی و آسیب به جنین شود.

 

بخار نفت

خطرات سوخت های فسیلی

زمانی که برای مدت زیادی در معرض بخارهای ناشی از سوخت نفت قرار داشته باشید این بخارها می‌توانند باعث بروز مشکلاتی برای شما شوند. برای مثال نشت نفت می‌تواند سبب تشکیل ذراتی شود که بخار حاصل را سمی می‌کنند. استنشاق این گازها می‌تواند باعث سردرد، حالت تهوع، مشکلات چشم و تنفس مشکل شود. برای بیماران مبتلا به آسم و بیماری‌های ریه این بخارها می‌تواند کشنده باشد. بخارنفت می‌تواند باعث مشکلات پوستی نیز شود.

 

متان

خطرات سوخت های فسیلی

گازهای طبیعی اگر درست سوزانده و استفاده نشوند می‌توانند باعث ایجاد مشکلات جدی برای انسان شوند. این خطرات اغلب به علت گاز متان است. متان هیچ رنگ، بو یا طعمی ندارد و همین امر باعث می‌شود تشخیص آن به جز با ابزارهای خاص ممکن نباشد. گاز متان می‌تواند باعث بروز سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و مشکل در تنفس شود. در موارد حاد گاز متان باعث کاهش اکسیژن در فضا شده و در نهایت می‌تواند خفگی در پی داشته باشد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040