۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵

بدن چگونه با غم های بزرگ برخورد می کند

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ 2908 بازدیدکننده 0 نظر
بدن چگونه با غم های بزرگ برخورد می کند در این مقاله می خوانید

در اینجا به شما نشان می‌دهیم وقتی غم بزرگی بر شما وارد شده و عزیزی را از دست می‌دهید بدن چگونه با این قضیه برخورد می‌کند. ...

بدن چگونه با غم های بزرگ برخورد می کند

قلب

تاثیر غم ها بر بدن

احتمال حملاتی قلبی در این زمان به علت فشارخون بالا، افزایش ضربان قلب و لخته شدن خون بیشتر است. این حملات و لخته‌ها می‌توانند به ریه‌ها هم بروند. حتماً درباره‌ی سندروم قلب شکسته هم شنیده‌اید که نام دیگر آن کاردیومیوپاتی تاکوتسوبو است، این یک اتفاق واقعی اما بسیار نادر است که بیشتر در خانم‌ها دیده می‌شود. این اتفاق زمانی می‌افتد که بطن چپ قلب ( که بیشتر پمپاز قلب را انجام می‌دهد ) ناگهان ضعیف می‌شود. تحقیقات نشان داده‌اند یک شادی و هیجان بسیار شدید و ناگهانی نیز می‌تواند باعث این اتفاق شود.

 

غدد آدرنال یا فوق کلیوی

تاثیر غم ها بر بدن

کم‌خوابی در شب و مشکلات گوارشی تا حدود شش ماه بعد ممکن است ادامه داشته باشد زیرا غدد فوق کلیوی از مواقع عادی کورتیزول بیشتری تولید می‌کنند ( هورمون استرس که سبب اختلال در خواب و هضم می‌شود )

 

ایمنی بدن

تاثیر غم ها بر بدن

واکسن آنفولانزای شما دیگر تأثیری نخواهد داشت. در زمان زدن واکسن بدن شما باید آنتی‌بیوتیک بسازد اما تحقیقات نشان داده‌اند افرادی که در یک سال قبل یکی از عزیزان خود را ازدست‌داده‌اند بدن آن‌ها واکنش کمتری نسبت به واکسن خواهد داشت.

 

مغز

تاثیر غم ها بر بدن

حدود 7 نفر از هر 10 نفری که عزیزی را از دست داده‌اند با گذشت زمان این غم بزرگ تسکین زیادی نمی‌یابد. اگر این ناراحتی روی عملکرد روزانه‌ی فرد برای مدت زیادی اثر بگذارد ممکن است درنهایت با مشکلات پیچیده‌ای برخورد کند. با یادآوری خاطرات قبل شما دیگر تمرکز نخواهید داشت.

 

کلیت بدن

تاثیر غم ها بر بدن

استرس‌های طبیعی به نظر می‌رسد در این شرایط بیشتر می‌مانند، شاید دلیل آن واکنش کندتر بدن به استرس‌های روزانه است.

در حالت طبیعی زمان مواجه با استرس دستگاه عصبی بدن واکنش نشان می‌دهد و این چیز خوبی است، این واکنش بدن را سریع‌تر به حالت عادی بازمی‌گرداند. اما در کسانی که یک غم بزرگ را پشت سر می‌گذارند این سیستم وارد عمل نخواهد شد.

سطح التهاب در بدن بالا می‌رود و علت مرگ بیشتر این افراد این‌گونه قابل‌تعریف است. التهابات شدید نقش زیادی در سرطان، بیماری‌های قلبی و دیابت دارند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040