۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵

5 نکته برای سلامت در پرواز

۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ 2269 بازدیدکننده 0 نظر
5 نکته برای سلامت در پرواز در این مقاله می خوانید

در این مقاله نکاتی آورده شده است تا با کمک آن بتوانید در پرواز بعدی خود سالم بمانید. ...

5 نکته برای سلامت در پرواز

دستمال ضدعفونی همراه داشته باشید

ایمنی در پرواز

با آوردن این دستمال‌ها همراه خود می‌توانید هر چیزی که افراد دیگر با آن در تماس‌اند را تمیز کنید، مانند میز، سینی، دسته‌ی صندلی و حتی دریچه‌ی هوای بالای سر شما.

 

دریچه‌ی گردش هوا را بازکنید

ایمنی در پرواز

در زمان پرواز دریچه‌ی تهویه‌ی هوا در بالای سرتان را بازکنید. این دریچه نه‌تنها هوا را خنک نگه می‌دارد بلکه مانند دستگاه گردش هوا در خانه‌تان عمل می‌کند. این گردش هوا از شما مقابل میکروب‌هایی که از سرفه یا عطسه‌ی مسافران دیگر در هوا پخش می‌شود محافظت می‌کند.

 

آب بدن باید حفظ شود

ایمنی در پرواز

برای حفظ سلامت در زمان پرواز حفظ آب بدن ضروری است. کابین‌های هواپیما هوایی خشک دارند و نوشیدن نوشابه تنها بدن شما را خشک‌تر می‌کند. با مصرف این‌گونه مایعات نه‌تنها بیشتر احساس خستگی خواهید کرد بلکه مستعد ابتلا به عفونت خواهید بود. به‌جای نوشیدنی‌های قندی، در هر فرصت ممکن آب بنوشید.

 

پروبیوتیک یا ویتامین مصرف کنید

ایمنی در پرواز

پروازهای زیاد عاملی برای یبوست و مشکلات گوارشی هستند. با مصرف پروبیوتیک ها قبل و بعد از پرواز به کاهش میزان نفخ ناشی از پرواز کمک کنید.

همچنین مصرف ویتامین C  را فراموش نکنید. این بهترین راه برای مقابله با سرماخوردگی یا آنفولانزاست.

 

تحرک داشته باشید

ایمنی در پرواز

اگر پروازی طولانی دارید از جایتان بلند شوید و کمی تحرک داشته باشید. کمی در کابین قدم زده و یا پاهایتان را تکان دهید تا خون در آن جریان یابد. می‌توانید از برخی وسایل کمک گرفته و آن را زیر پا یا در دستان خود حرکت دهید و به بهبود گردش خون کمک کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040