۲۰ اسفند ۱۳۹۴

فواید شگفت انگیزی از بافتن

۲۰ اسفند ۱۳۹۴ 4207 بازدیدکننده 0 نظر
فواید شگفت انگیزی از بافتن در این مقاله می خوانید

یادگرفتن بافتنی شاید در اولویت کارهای شما نباشد اما بهتر است آن را یاد بگیرید. بافتنی فوایدی بیشتر از داشتن چیزی جدید برای شما دارد. ...

فواید شگفت انگیزی از بافتن

به شما حس غرور می‌دهد

فواید بافتن

همه بلد نیستند چطور باید ببافند. نشان دادن چیزی که بافته‌اید به فردی که از آن چیزی نمی‌داند مانند یک چیز جادویی است. آن‌ها از شما تعاریف زیادی خواهند کرد.

 

همان فواید مدیتیشن را دارد

فواید بافتن

زمانی که یاد گرفتید چه کار باید بکنید بافتن می‌تواند برای شما آرامش‌بخش باشد. کارهای ساده اغلب تکراری از یک بافت ساده هستند که شما می‌توانید با استفاده از حافظه‌ی ماهیچه‌ای خود و بدون تمرکز زیاد کار را انجام دهید. حرکت متناوب و تکراری دست در حین بافتن فوایدی مشابه مدیتیشن برای ذهن و بدن شما دارد، بعلاوه شما در پایان بک لباس یا پتوی جدید خواهید داشت.

 

علائم نگرانی، استرس و افسردگی را تسکین می‌دهد

فواید بافتن

حرکات تکراری و تمرکز شما در حین بافتن کمک می‌کند علائم نگرانی، افسردگی و استرس در شما کاهش یابد. پس از چند دقیقه، بافتن ضربان قلب را کاهش داده و فشارخون را کم می‌کند. زمانی که احساس نگرانی یا افسردگی داشتید بهتر است میل‌های بافتنی خود را بردارید و شروع به بافتن کنید تا علائم نگرانی در شما تسکین یابد.

 

فعالیت‌های حرکتی بهبود می‌یابد

فواید بافتن

ازآنجایی‌که بافتن یک‌باره تمام مغز شما را تحریک می‌کند – لوب قدامی ( که راهنمای کار شما و وقتتان است )، لوب آهیانه ای ( مدیریت اطلاعات حسی )، لوب پس‌سری ( پردازش اطلاعات بصری )، لوب گیجگاه ( نگهداشت حافظه و تفسیر زبان و معانی آن ) و مخچه ( هماهنگی درستی و زمان‌بندی در حرکت ) – می‌تواند برای کمک به افرادی مانند بیماران پارکینسون استفاده شود تا فعالیت‌های حرکتی خود را بهبود بخشند. این کار به بهبود مهارت‌های حرکتی و پرت شدن حواس از علائم دردناک دیگر کمک می‌کند.

 

زوال شناختی را کند می‌کند

فواید بافتن

علاوه بر اینکه بافتن به بهبود فعالیت‌های حرکتی و اوضاع روحی شما کمک می‌کند، می‌تواند با تحریک مغز به حفظ سلامت آن کمک کند. هرچه بیشتر از مغزتان استفاده کنید سالم‌تر خواهد بود و بیشتر کار خواهد کرد. سالمندانی که کارهای دستی می‌سازند ( ازجمله بافتنی ) حدود 30 تا 50 درصد احتمال زوال شناختی در آن‌ها کمتر از افراد دیگر است.

 

پیشگیری از آرتروز و التهاب تاندون

فواید بافتن

درست مانند زمانی که از مغز خود برای سلامت آن استفاده می‌کنید باید از مفاصل خود نیز برای سالم ماندن آن کمک بگیرید. استفاده از انگشتان باعث ساخت غضروف و قوی کردن آن‌ها می‌شود. بافتن بهتر از تایپ کردن است. شاید بافتن کشش لازم برای انگشت را خیلی ایجاد نکند اما آن‌قدر نیز برای انگشت سخت نیست که باعث بروز مشکلات دیگر شود.اگر آرتروز دارید هر بار کمی دست‌های خود را در آب گرم خیس کنید و برای بافتن از میل‌های بزرگ‌تر استفاده کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040