۴ اسفند ۱۳۹۴

نکاتی برای خرید آجیل عید نوروز

۴ اسفند ۱۳۹۴ 2703 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای خرید آجیل عید نوروز در این مقاله می خوانید

نکاتی برای تهیه آجیل و نگه داری از آن ...

نکاتی برای خرید آجیل عید نوروز

1 - برای خرید سعی کنید به‌اندازه‌ی مصرف خود آجیل و دانه‌های روغنی تهیه کنید. آجیل برای روغن زیادش سریع فاسد می‌شود. قبل از خرید چند دانه خورده و کیفیت آجیل را از نظر طعم و تازگی امتحان کنید. اگر تازه نبود از آن نخرید.

2 - اغلب آجیل در فروشگاه‌های بزرگ داخل ظروف مخصوصی نگه‌داری می‌شود زیرا هر ظرفی برای آن مناسب نیست. برخی مستقیماً آجیل خود را از کشاورزان می‌خرند و در نتیجه محصول کیفیت بالایی دارد. قبل از خرید حتماً باید آجیل را تست کرده و یا از فروشنده درباره‌ی تازگی آن بپرسید.

3 - از خرید آجیل‌های بدبو و ترش‌مزه خودداری کنید. اگر آجیل خریدید و در خانه متوجه مزه‌ی ترش آن شدید حتماً آجیل را پس بدهید. آجیل ترش باعث بیمار شدن شما خواهد شد.

 

خرید آجیل عید

4 - آجیل کم‌نمک خریداری کنید. گاهی برای پنهان کردن مزه‌ی ترش و بوی بد آجیل به آن نمک زیاد می‌زنند. سعی کنید تا حد ممکن آجیل خام خریداری کنید.

5 - بهترین جا برای نگه‌داری از آجیل داخل یخچال یا جاهای خنک است. باید آجیل را در یک ظرف دربسته بریزید و داخل یخچال بگذارید. می‌توانید آجیل اضافی را تا سه ماه در فریزر نگه‌دارید.

6 - آجیل خود را خیس کنید! تعجب نکنید. در طی فرآیند بو دادن بخشی از کیفیت آجیل از بین می‌رود. بهتر است قبل از مصرف آجیلتان را خیس کنید تا راحت‌تر خورده شود، به دندان کمتر آسیب بزند و هضم آن راحت شود. با شستن آجیل باعث از بین رفتن تانیک اسیدی می‌شوید که در حین بو دادن به آن زده‌شده است.

 

خرید آجیل عید نوروز

7 - پس از شستن آجیل باید آن را در یخچال یا فریزر قرار دهید تا ترش نشود. بادام یا فندق که پوست سختی داشته و سفت‌تر هستند را باید تا 24 ساعت خیس کنید. گردو در گروه آجیل‌های نرم قرار دارد اما اگر زمان خوردن کمی تلخ‌مزه است می‌توانید برای 12 ساعت آن را خیس کنید. تخمه‌ی آفتابگردان و کدو را نیز برای نرم شدن و جلوگیری از آسیب به دندان می‌توان خیس کرد.

8 - آجیل‌هایی که خیس کرده‌اید را فوراً مصرف کنید زیرا کیفیت خود را سریع‌تر از دست می‌دهند.

9 - می‌توانید خودتان در خانه آجیل را بو دهید. آن‌ها را در یک تابه یا داخل فر قرار داده و دمای پایین بو بدهید. در زمان بو دادن آجیل‌ها باید با دقت مراقب آن‌ها باشید تا نسوزند. آجیل‌های سوخته طعم بسیار بدی پیدا می‌کنند.

 

نگه داری آجیل

10 - در ایام نوروز آجیل زیاد مصرف می‌کنیم پس باید علاوه بر خرید در میزان خوردنمان نیز دقت کنیم. بهتر است آجیل را با میوه‌های خشک مخلوط‌کنید تا تنقلات سالم‌تری داشته باشید. می‌توانید از آن‌ها در سالاد و همراه کباب نیز استفاده کنید. می‌توان آجیل را خردکرده و برای تهیه‌ی کیک، نوشیدنی، بیسکویت و ... از آن استفاده کرد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040