۱۲ بهمن ۱۳۹۴

چرا نباید تختتان را مرتب کنید

۱۲ بهمن ۱۳۹۴ 3428 بازدیدکننده 0 نظر
چرا نباید تختتان را مرتب کنید در این مقاله می خوانید

حتماً شما هم یادتان می‌آید مادرتان هرروز صبح مجبورتان می‌کرد تختتان را مرتب کنید. ما می‌خواهیم به شما بگوییم با این کار ممکن است به‌سلامت خود آسیب برسانید. حتماً می‌پرسید چطور؟ با ما همراه شوید.  ...

چرا نباید تختتان را مرتب کنید

اگر مادرها حقیقت را می‌دانستند هیچ‌گاه شما را مجبور نمی‌کردند هرروز صبح زمانی برای مرتب کردن رختخوابتان بگذارید. به ما گفته می‌شد مرتب کردن رختخواب باعث می‌شود جرم، گردوغبار و حشرات ریز از رختخوابمان دور بمانند. اما باید بدانید مادرتان اشتباه می‌کرده است. این موضوع درست نیست. حشرات ریز خانگی از پوست ما تغذیه می‌کنند و خانه‌ی خود را زیر روتختی شما می‌سازند. هر بار که تختتان را مرتب می‌کنید این حشرات زیر ملافه گیر می‌کنند و داخل آن به تولیدمثل خود ادامه می‌دهند. عرق انسان و پوست بدن برای تغذیه‌ی این حیوانات کافی است تا بتوانند چند روز زنده بمانند و حتی چند ماه!

 

بهداشت فردی

بهترین راه برای رهایی از این حشرات ریز اما خطرناک مرتب نکردن رختخواب است. بله درست متوجه شدید. یک روش مناسب برای کشتن این حشرات ریز این است که تختتان را تمام‌روز نامرتب بگذارید بماند. زمانی که نور خورشید به ملافه می‌خورد به حشرات موذی نیز ضربه می‌زند، این حیوانات در مقابل نور طبیعی نمی‌توانند زنده بمانند. حتی تکه‌های میکروسکوپی پوست و تعریق شما نیز تبخیر می‌شود و این حشرات دیگر چیزی برای تغذیه ندارند.

 

نکات بهداشتی

شاید این بهترین خبری باشد که امروز در اینترنت می‌خوانید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040