۱۰ بهمن ۱۳۹۴

نکاتی برای انتخاب ضدآفتاب

۱۰ بهمن ۱۳۹۴ 2230 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای انتخاب ضدآفتاب در این مقاله می خوانید

آیا ضدآفتاب شما به‌خوبی از پوستتان مراقبت می‌کند؟ در این مقاله ما نکاتی را آماده کرده‌ایم تا بتوانید بهترین ضدآفتاب را انتخاب کنید. با ما همراه شوید. ...

نکاتی برای انتخاب ضدآفتاب

تاریخ تولید

هرچه ضدآفتاب شما جدیدتر باشد مؤثرتر خواهد بود. مواد سازنده‌ی ضدآفتاب به‌راحتی تجزیه می‌شوند، حتی زمانی که در قفسه‌ی فروشگاه است. ازاین‌رو بهتر است تا حد ممکن ضدآفتاب شما تازه‌ترین تاریخ تولید را داشته باشد.

 

برند

یک برند خوب همیشه مهم است. بهتر است تا حد ممکن از برندهای بین‌المللی استفاده کنید.

 

نباید مواد خطرناکی داشته باشد

لیست مواد سازنده‌ی کرم را از روی بسته چک کنید. این به شما کمک می‌کند بدانید کرم دارای اکسی بنزن نیست، یک مختل‌کننده‌ی هورمونی که باعث بروز واکنش‌های آلرژیک می‌شود.

 

کرم انتخاب کنید ( نه اسپری یا پودر )

ضدآفتاب های اسپری و پودر بر پایه‌ی مواد معدنی ساخته‌شده و حاوی ذرات نانویی هستند که می‌تواند وارد جریان خون شده و مشکلات متعددی در سلامت فرد ایجاد کند.

 

ضدآفتاب با SPF 30 یا بالاتر

همیشه رنج SPF روی بسته‌ی ضدآفتاب را چک کنید. هر کرم با SPF بالاتر از 15 محافظت معقولی از پوست شما خواهد داشت اما اگر یک محافظت بدون خطا می‌خواهید به دنبال ضدآفتاب هایی بروید که SPF 30 یا بالاتر دارند.

 

وجود تیتانیوم دی اکسید یا زینک اکسید

زمانی که لیست مواد سازنده را چک می‌کنید به تیتانیوم دی اکسید و زینک اکسید نیز دقت داشته باشید. این‌ها موادی هستند که برای محافظت مقابل اشعه‌ی UV اضافه می‌شوند. اما زینک اکسید می‌تواند باعث شود صورتتان رنگ‌پریده و بی‌روح به نظر برسد. بعلاوه این دو برای پوست مضر هستند.

 

ضدآب و تعریق

اگر به پیاده‌روی می‌روید یا در ساحل قدم می‌زنید از ضدآفتاب های ضدآب و ضد تعریق استفاده کنید.

 

ضدآفتاب های مناسب کودکان

کودکان نیز مانند بزرگ‌سالان نیاز به ضدآفتاب دارند. اما در انتخاب ضدآفتاب برای آن‌ها باید دقت زیادی داشته باشید زیرا پوست بسیار حساسی دارند و مواد داخل کرم ممکن است باعث واکنش آلرژیک شود. کمی تحقیق کرده و کرمی که برای کودکان ساخته‌شده است را بخرید. این کرم‌ها  پاراآمینوبنزوئیک اسید و بنزوفنون ندارند و برای پوست کودکان مناسب‌اند.

 

اسپری‌های ضدآفتاب

همان‌طور که قبل گفته شد بهتر است از ضدآفتاب های اسپری‌ای استفاده نکنید. استفاده از اسپری باعث می‌شود مقدار زیادی از ضدآفتاب شما هدر برود. اما اگر اسپری دوست دارید پس از استفاده غبار آن در هوا را استنشاق نکنید. ضدآفتاب های اسپری بیشتر برای کسانی مناسب‌اند که بدنی پرمو یا نقاطی طاس دارند.

 

سوزش ندارد

ضدآفتاب شما نباید بدن یا سوزنتان را بسوزاند. اگر ضدآفتابتان شما را اذیت می‌کند وقت آن رسیده است آن را دور بیندازید و کرم مناسبی بخرید که برای پوست شما مناسب باشد.

 

پوست‌های مستعد جوش

ضدآفتاب های بر پایه‌ی آب در بازار موجود هستند. اگر پوست چرب یا مستعد جوش‌دارید از این کرم‌ها استفاده کنید.این کرم‌ها مانند ضدآفتاب های روغنی سبب بروز جوش نخواهند شد.

 

قیمت معیار نیست

تنها به این دلیل که ضدآفتاب شما قیمت زیادی دارد نمی‌توان گفت که بهترین انتخاب است. برخی برندهای گران باعث می‌شوند احساس راحتی داشته باشید اما مانند برندهای دیگر شاید مؤثر نباشند.

 

تاریخ انقضا

آخرین نکته، تاریخ انقضای بسته را چک کنید. همه‌ی ما باید عادت کنیم در زمان خرید هر چیزی به تاریخ انقضا دقت کنیم. کالایی که تاریخ انقضای آن گذشته باشد مواد آن ممکن است آسیب زیادی دیده باشند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040