۱۵ دي ۱۳۹۴

استفاده های جالب از دانه های قهوه

۱۵ دي ۱۳۹۴ 3790 بازدیدکننده 0 نظر
استفاده های جالب از دانه های قهوه در این مقاله می خوانید

دانه‌های قهوه یکی از چیزهایی هستند که می‌خواهید از آن‌ها دوباره استفاده کنید. زیرا این دانه‌ها کاربردهای جالبی دارند. برای شروع ما به چند مورد از آن‌ها اشاره‌کرده‌ایم. ...

استفاده های جالب از دانه های قهوه

مکمل خاک

کاربرد دانه قهوه

دانه‌های قهوه را به نسبت 50 به 50 به خاک اضافه کنید تا به رشد گیاهان دوستدار محیط اسیدی کمک کنید. همچنین می‌توان قهوه را به کود افزود تا به حفظ تعادل آن کمک شود.

 

از بین بردن بوی سیستم تخلیه زباله دیسپوزال

کاربرد دانه قهوه

یک قاشق غذاخوری قهوه درون سینک بریزید و سپس زباله‌ها را تخلیه کنید. در مورد سیستم های سپتیک این کار را نکنید زیرا هر چیزی که از خود رسوب برجای بگذارد سبب انسداد مسیر دفع زباله خواهد شد.

 

دور کردن حشرات

کاربرد دانه قهوه

دانه‌های قهوه را اطراف خانه‌ی خود بریزید تا به دور کردن حشرات مزاحم از خانه‌ی شما کمک کند.

 

خوشبو کردن دست‌ها

کاربرد دانه قهوه

حتماً پیش‌آمده که سیر یا پیاز بریده‌اید و دست‌هایتان تمام روز بو می‌داده‌اند. این بو اصلاً مطبوع نیست. در زمان شستن دست‌ها با صابون دانه‌های تازه‌ی قهوه را در دستتان بگیرید تا بوهای بد از بین بروند.

 

خوشبوکننده‌ی بدن

کاربرد دانه قهوه

دانه‌های قهوه را به شوینده‌ی بدن اضافه کنید تا از رایحه‌ی دل‌پذیر، لایه‌برداری ملایم و خاصیت آنتی اکسیدانی آن بهره‌مند شوید.

 

کارهای هنری

کاربرد دانه قهوه

دانه‌های قهوه ( و برگ‌های چای ) می‌توانند رنگ زیبایی روی پارچه، کاغذ، تخم‌مرغ و... درست کنند.

 

بازی کودکان

کاربرد دانه قهوه

کودکان بازی با گل را دوست دارند اما کاری است که به‌هم‌ریختگی و کثیفی زیادی دارد و شما دوست ندارید خاک باغچه را داخل خانه بیاورید. قهوه هم تمیزتر است و هم بوی بهتری خواهد داشت.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040