۲۹ آذر ۱۳۹۴

تاثیرات مضر بطری های پلاستیکی

۲۹ آذر ۱۳۹۴ 2272 بازدیدکننده 0 نظر
تاثیرات مضر بطری های پلاستیکی در این مقاله می خوانید

امروزه بطری‌های پلاستیکی در هر جایی دیده می‌شوند. این بطری‌ها خطرات بسیاری برای شما و محیط همراه دارند. با اثرات مضر آن‌ها تا چه حد آشنایی دارید؟ ...

تاثیرات مضر بطری های پلاستیکی

کاهش فضای محل دفن زباله

بطری‌های پلاستیکی در محل دفن زباله فضای زیادی را اشغال می‌کنند که این امر در مشکل فضای هدررفته‌ی زمین برای نگهداری زباله‌ها تأثیر دارد. محل دفن زباله باید بتواند دوباره مورد استفاده قرار گیرد و این بطری‌ها زمانی بسیار طولانی باقی می مانند.

 

هدر دادن سوخت‌های فسیلی

اقتصاد برای بهترین بازده تا حد زیادی به سوخت‌های فسیلی بستگی دارد،خصوصاً نفت. سوخت‌های فسیلی در طبیعت منابع محدودی دارند. فرآیندی که برای ساخت بطری‌های پلاستیکی صورت می‌گیرد سالانه به 17 میلیون بشکه نفت نیاز دارد. این سوخت نه تنها برگشت‌پذیر نیست بلکه تولیدکنندگان در حین سوزاندن این نفت مقدار زیادی آلودگی در هوا آزاد می‌کنند.

 

مواد شیمیایی مضر

بیسفنول ای، ماده‌ای شیمیایی است که در تولید بطری‌های پلاستیکی از آن استفاده می‌شود مانند بطری‌های کودک یا بطری نوشیدنی‌های ورزشی. این ماده‌ی  شیمیایی می‌تواند به مواد داخل شیشه نیز منتقل شود. آزمایش بر روی موش‌ها نشان داده است این ماده‌ی شیمیایی بافت پروستات و سینه موش‌ها را تغییر داده و سبب رشد جنسی زودرس در موش‌های ماده شده است.

 

آلودگی هوا

سوزاندن زباله یکی از روش‌هایی است که برای دفع بطری‌های زباله و کاهش فضای زباله‌ها استفاده می‌شود.  متأسفانه سوزاندن این بطری‌ها موادی سمی در هوا آزاد می‌کند. مواد شیمیایی آزادشده از سوختن بطری‌ها خطراتی برای سلامت مصرف‌کنندگان دارد و لایه‌ی ازن را از بین می‌برد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040