۲۷ آبان ۱۳۹۴

کارهایی که در مورد جواهرات خود نباید انجام دهید

۲۷ آبان ۱۳۹۴ 3352 بازدیدکننده 0 نظر
کارهایی که در مورد جواهرات خود نباید انجام دهید در این مقاله می خوانید

همه‌ی ما جواهرات گران‌قیمت خود را دوست داریم. اما گاهی بدون اطلاع کارهایی انجام می‌دهیم که به آن‌ها آسیب می‌رساند. در اینجا کارهایی که برای جواهرات شما مشکل‌ساز هستند را آورده‌ایم. ...

کارهایی که در مورد جواهرات خود نباید انجام دهید

استفاده تمام‌وقت از جواهرات

مراقبت از جواهرات

در زمان خواب، شستن ظرف‌ها، نقاشی، کار با دست و پوشیدن دستکش‌های لاستیکی جواهراتتان را درآورید.

 

داشتن جواهر در زمان شنا یا دوش گرفتن

مراقبت از جواهرات

نه‌تنها نباید جواهرات شما همیشه همراهتان باشند بلکه نباید هرگز در زمان شنا یا دوش گرفتن آن‌ها را همراه داشته باشید. آب یک ساینده‌ی طبیعی است که به‌مرور سنگ  جواهر شما را خراب می‌کند.

 

گذاشتن جواهرات در مکان‌های مختلف

مراقبت از جواهرات

نمی‌خواهید جواهرات خود را همیشه همراه داشته باشید اما زمانی که دستتان نیست آن‌ها را کجا بگذارید؟ مانند اغلب افراد که جایی مشخص برای کلید خود دارند شما نیز باید جایی خاص برای جواهرات خود در نظر بگیرید. با این کار هیچ‌وقت آن‌ها را گم نخواهید کرد.

 

گذاشتن جواهرات در معرض دید

مراقبت از جواهرات

مکانی که تصمیم می‌گیرید همیشه جواهرات خود را در آن نگه‌داری کنید باید کاملاً امن باشند. متأسفانه اگر جواهرات شما توسط فردی ماهر سرقت شوند کار زیادی از شما بر‌نمی‌آید.

 

تمیز کردن جواهرات در دستگاه التراسونیک ( فراصوت )

مراقبت از جواهرات

دستگاه‌های التراسونیک عالی‌اند زیرا جواهر شما را کاملاً تمیز می‌کنند. بااین‌وجود این دستگاه‌ها برای همه‌ی جواهرات مناسب نیستند. شما باید از گذاشتن مروارید، زمرد، سنگ اپال، مرجان و دیگر سنگ‌های نرم را در این دستگاه قرار دهید.

 

غوطه‌ور کردن طولانی‌مدت جواهر در پاک‌کننده

مراقبت از جواهرات

آن محلول پاک‌کننده و برس برای تمیز کردن جواهرات شما عالی‌اند اما بسیار مهم است دقت داشته باشید که حلقه‌ی خود را زیاد طولانی در محلول باقی نگذارید. باقی گذاشتن طولانی‌مدت جواهرات نقره‌ای‌رنگ در محلول لکه بر رنگ آن را سیاه می‌کند. همچنین اگر جواهرات طلایی‌رنگ نیز زیاد در محلول باقی بمانند رنگ طلایی آن‌ها به‌مرور از بین می‌رود.  

 

درآوردن حلقه با فشار دادن سنگ آن

مراقبت از جواهرات

روش صحیح و غلط برای درآوردن و پوشیدن حلقه وجود دارد. باید دقت کنید برای این کار انگشتر را از دو سمت بگیرید. افراد بسیاری، خصوصاً زمانی که حلقه کمی تنگ است، تلاش می‌کنند برای درآوردن حلقه انگشت خود را روی سنگ یا زیرحلقه فشار دهند. تکرار این حرکت باعث شل شدن سنگ حلقه شده و به‌مرور احتمال افتادن آن زیاد می‌شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040