۱۰ آبان ۱۳۹۴

مرموزترین نقاط روی زمین

۱۰ آبان ۱۳۹۴ 2952 بازدیدکننده 0 نظر
مرموزترین نقاط روی زمین در این مقاله می خوانید

باوجودی که امروزه علم تقریباً توضیحی برای تمامی اتفاقات روی این سیاره دارد اما به این معنا نیست که دیگر هیچ رازی در این سیاره وجود ندارد. ...

مرموزترین نقاط روی زمین

Caño Cristales، کلمبیا

دیدنی های جهان

این رودخانه در کلمبیا قرار دارد. این تنها یک رودخانه‌ی عادی نیست بلکه لقب زیباترین رودخانه‌ی جهان را گرفته است. بیشتر سال این رود مانند رودخانه‌های دیگر به نظر می‌رسد اما زمان کوتاهی در بین ماه‌های سپتامبر تا نوامبر رنگ رودخانه عوض می‌شود. رنگ‌های قرمز، صورتی، سبز و زرد رودخانه شکل منحصربه‌فردی از رشد گیاه گیاگان در بستر رودخانه است.

 

کوه Sanquinshan، چین

دیدنی های جهان

این کوه مکانی مقدس در تائویست است که به " باغ خدایان " شهرت دارد. این منطقه شامل چندین جنگل جالب و عجیب از ستون‌های گرانیتی است. الگوهای تغییر مکرر آب‌وهوا به این معناست که این منطقه هر سال حدود دویست روز در مه غرق‌شده است و به آن ظاهری آسمانی داده است.

 

Fly Geyser، آمریکا

دیدنی های جهان

Fly Geyser  در صحرای نوادا قرار دارد و مجموعه‌ای از تپه‌های بزرگ و رنگی است که اغلب آب به ارتفاع یک متر از آن به هوا پرتاب می‌شود. این کوه تا سال 1960 کاملاً عادی بود اما پس از آن به علت پدیده‌ی زمین‌گرمایی کوه گرم شده و آب شروع به فوران از بین دیواره‌ی کوه کرد. مواد معدنی حل‌شده شروع به جمع شدن کرده و به‌تدریج کوه‌های بزرگ و رنگی را ساختند که ما امروز می‌بینیم. Fly Geyser در میان مرموزترین نقاط روی زمین قرار دارد زیرا مالکیت آن خصوصی است و هیچ بازدیدکننده‌ای حق رفتن به آنجا را ندارد.

 

Aokighara، ژاپن

دیدنی های جهان

جنگل Aokighara در دامنه‌ی کوه فوجی قرار داشته و شاید مشهورترین جنگل در ژاپن باشد. این جنگل سه هزار هکتاری پوشیده از درختان پیچ‌خورده است. بر اساس گزارشات این جنگل خالی از سکنه است، افسانه‌ها می‌گویند روح‌ها و شیاطین این جنگل را احاطه کرده‌اند. متأسفانه این منطقه دومین نقطه‌ی مشهور خودکشی در جهان است. بیش از 500 نفر از سال 1950 در آنجا اقدام به خودکشی کرده‌اند.

 

مثلث برمودا، اقیانوس اطلس

دیدنی های جهان

نمی‌شود یک لیست از مرموزترین نقاط جهان وجود داشته باشد اما نام مثلث برمودا در آن برده نشود. برای هرکس که نمی‌داند، مثلث برمودا منطقه‌ای مثلث شکل در اقیانوس اطلس بین میامی، برمودا و سان جوآن است. در طی سال‌ها با گزارشاتی از ناپدید شدن بی‌دلیل هواپیماها، کشتی‌ها و انسان‌ها این منطقه توجه جهان را به خود جلب کرد. هیچ‌کس نمی‌داند صددرصد چه اتفاقی می‌افتد اما نظریه‌هایی تاکنون ارائه‌شده‌اند مانند هیولاهای دریایی، آدم‌رباهای بیگانه و شرایط هوایی.

 

Moguicheng، چین

دیدنی های جهان

Moguicheng صحرایی در منطقه‌ی سین کیانگ چین است. نام آن در ادبیات به معنی شهر شیطان است. افرادی که از این صحرا به سمت یک شهر ممنوعه‌ی قدیمی می‌روند گزارشاتی از رخدادهای بسیار عجیب داده‌اند. آن‌ها مسرند که صداهایی مرموز در نسیم می‌شنیده‌اند، مانند صدای نواختن گیتار تا گریه‌ی نوزاد و غرش ببرها.

 

Richat Structure، موریتانی

دیدنی های جهان

Richat Structure با نام چشم صحرای آفریقا نیز شناخته می‌شود. این ناحیه‌ی گرد منطقه‌ی جغرافیایی منحصربه‌فرد و متمایز در صحرای آفریقا است. عرض این ناحیه حدود 48 کیلومتر است و اگر داخلش قرار گیرید هرگز متوجه تفاوت آن نمی‌شوید. اما از آسمان تفاوت آن کاملاً مشهود است. در ابتدا تصور می‌شد این منطقه ناشی از برخورد یک شهاب‌سنگ است و بعدها تصور می‌شد با فوران آتش‌فشانی شکل‌گرفته می‌باشد. امروزه می‌گویند زمانی این منطقه یک صخره‌ی سنگی بوده است که به‌تدریج دچار فرسایش شده می‌باشد.

 

دره‌ی خشک McMurdo، قطب جنوب

دیدنی های جهان

این منطقه‌ی خشک‌شده یک صحرا به معنای واقعی است و شاید خشک‌ترین منطقه در جهان باشد –، اما عجیب اینجاست که این منطقه در میان یخ و سرمای قطب جنوب قرارگرفته است. حتی اگر منطقه با برف پوشیده شده باشد این تکه‌ی بی‌حاصل کاملاً لخت است. در آنجا هیچ نوع پوشش گیاهی زمینی وجود ندارد، به‌جز گلسنگ و خزه . دانشمندان می‌گویند این دره‌ی خشک شاید ناحیه‌ای روی این سیاره است که بیشترین شباهت را به جو مریخ دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040