۲۸ مهر ۱۳۹۴

5 گیاه با خاصیت دارویی

۲۸ مهر ۱۳۹۴ 3431 بازدیدکننده 0 نظر
5 گیاه با خاصیت دارویی در این مقاله می خوانید

اینکه برخی از داروهای مؤثر در اصل از گیاهان گرفته‌شده‌اند حقیقت دارد، مانند قرص‌های آسپیرین. در اینجا 5 گیاه بی‌خطر و مؤثر یا خاصیت درمانی معرفی‌شده‌اند. ...

5 گیاه با خاصیت دارویی

گون

خواص دارویی گیاهان

گون گیاهی پرکاربرد در طب چینی است. این گیاه برای بیماری‌های قلبی و کبد استفاده می‌شود. باوجود تحقیقات کمی که در این زمینه صورت گرفته است دانشمندان می‌گویند ریشه  گون برای سیستم ایمنی بدن مفید است. باوجودی که اغلب گونه‌های گون بی‌خطرند اما برخی از گونه‌ها بسیار سمی‌اند که در داروهای گیاهی از آن‌ها استفاده نمی‌شود.

 

سرخارگل

خواص دارویی گیاهان

گیاه سرخارگل آب و عصاره‌ای می‌سازد که سیستم ایمنی بدن را قوی کرده و به درمان عفونت دستگاه تنفسی فوقانی کمک می‌کند. افراد مبتلا به آسم یا حساسیت‌های گیاهی باید مراقب مصرف محصولات دارویی دارای سرخارگل باشند.

 

اسطوخودوس

خواص دارویی گیاهان

بیشتر افراد با اسطوخودوس بیشتر به‌عنوان گیاهی خانگی آشنایی دارند تا گیاه دارویی. زمانی که اسطوخودوس استنشاق‌شده و یا به‌جای روغن روی پوست مالیده شود سمیت کمی دارد. دانشمندان می‌گویند روغن اسطوخودوس می‌تواند به درمان برخی از انواع ریزش مو کمک کند.

 

گل ساعت

خواص دارویی گیاهان

برای صدها سال مردم از گل ساعت برای درمان مشکلات متعددی استفاده می‌کردند، از مشکلات روحی مانند استرس و نگرانی گرفته تا مشکلات فیزیکی مانند آسم و مشکلات قلبی. محققان می‌گویند عصاره و کپسول‌های گل ساعت اغلب بی‌خطرند، البته به‌جز برای زنان باردار. تحقیقات نشان داده‌اند این گل دارای خواص کاهش‌دهنده‌ی نگرانی است.

 

سنبل‌الطیب

خواص دارویی گیاهان

یونانیان و رومیان باستان گیاه سنبل‌الطیب را برای توانایی درمان بی‌خوابی بسیار باارزش می‌دانستند. امروزه نیز این گیاه به افرادی که به دنبال جایگزینی برای روش‌های درمان اختلال خواب هستند توصیه می‌شود. تحقیقات نشان داده است ریشه و ساقه‌ی زیرزمینی سنبل‌الطیب حقیقتاً بی‌خوابی را کاهش می‌دهد و پزشکان بی‌خطر بودن مصرف این گیاه در کوتاه‌مدت را تأیید کرده‌اند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040