۲۵ تير ۱۳۹۴

ارتباط رنگ چشم و خصوصیات فرد

۲۵ تير ۱۳۹۴ 4160 بازدیدکننده 1 نظر
ارتباط رنگ چشم و خصوصیات فرد در این مقاله می خوانید

رنگ چشمان شما چیزی است که با آن متولد شده اید و واقعا زیاد درباره ی آن فکر نمی کنید. اما درون بدن انسان همه چیز به هم مرتبط است. ...

ارتباط رنگ چشم و خصوصیات فرد

با وجودی که رنگ چشم شما چیزی ژنتیکی در نظر گرفته می شود اما اطلاعات زیادی از سلامت شما در اختیارتان قرار می دهد خصوصا ضعف و قدرت بدن شما. آیا چشمان شما تیره است و در خطر آب مروارید قرار دارید؟ آیا چشم آبی و مستعد درد هستید؟ مطلب زیر را بخوانید تا متوجه این موضوع شوید.

 

آب مروارید

شناخت خصوصیات فردی

هرچه سن ما بیشتر می شود خطر بروز آب مروارید افزایش می یابد. این بیماری بر اثر کدر شدن لنزهای چشم بوود می آید که می تواند در صورت درمان نشدن در نهایت موجب نابینایی فرد شود. باوجودی که سن یک فاکتور مهم در تشکیل آب مروارید است افرادی که چشمان تیره دارند بیشتر در خطر این بیماری قرار خواهند داشت. زیرا چشمان تیره رنگ بیشتر نور خورشید را جذب می کند که به مرور زمان موجب آسیب به چشم خواهد شد. متاسفانه آب مروارید تقریبا غیرقابل پیشگیری است، اگرچه می توانید با استفاده از عینک آفتابی احتمال آن را کم کنید.

 

تحمل درد

شناخت خصوصیات فردی

زنانی که رنگ چشمان آن ها روشن است تحمل بیشتری در قبال درد دارند. رنگ تیره ی چشم توسط ژن NCX-4 کنترل می شود که این ژن مرتبط با چگونگی احساس درد است.

 

چابکی

رنگ تیره ی چشم از ملانین می آید که رنگ دانه ای است که موجب می شود رنگ پوست ما بژ باشد. همچنین ملانین سلول های عصبی مغز را جدا می کند، این یعنی افرادی که دردص بیشتری ملانین در بدن خود دارند واکنش آن ها سریع تر است، خصوصا در فعالیت های فیزیکی.

 

توانایی های شناختی

شناخت خصوصیات فردی

افرادی که چشمان تیره دارند اطلاعات را سریع تر پردازش می کنند و موجب می شود تصمیمات سریع بگیرند. افراد روسن چسم ممکن است سرعت کمتری داشته باشند اما این موضوع به آن ها اجازه می دهد استراتژیک تصمیم بگیرند و یا در فعالیت هایی که نیاز به برنامه ریزی دارند بهتر عمل کنند، مانند بازی های تخته ای و گلف.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040