۲۰ تير ۱۳۹۴

5 چیز که نباید به رختخواب ببرید

۲۰ تير ۱۳۹۴ 4367 بازدیدکننده 0 نظر
5 چیز که نباید به رختخواب ببرید در این مقاله می خوانید

موارد بسیاری وجود دارد که برای داشتن یک اتاق‌خواب ایده آل نباید آن‌ها را به رختخواب خود ببرید. ...

5 چیز که نباید به رختخواب ببرید

تلفن همراه

عوامل بی خوابی

دلایل زیادی وجود دارد که باید در زمان خواب موبایلتان از شما دور باشد. اولین دلیل اینکه با هر صدای کوچکی از موبایل از خواب بیدار خواهید شد و استراحت شما را مختل خواهد کرد. از طرف دیگر نور آبی تلفن شما نیز مشکل‌ساز است: این نور موجب اختلال در مغز شده و در تولید هورمون خواب در بدن مشکل ایجاد می‌کند. درنتیجه خوابیدن را برای شما سخت خواهد کرد.

 

کار

عوامل بی خوابی

تبدیل کردن رختخواب به محل کار سبب می‌شود مغز شما انتظار داشته باشد زمانی که در این مکان هستید کار کنید، ولی شما برای خوابیدن رفته‌اید.

 

حیوانات خانگی

عوامل بی خوابی

هر بار که در طول شب حیوان شما تکان می‌خورد از خواب بیدار خواهید شد. همچنین حیوانات خانگی با خود شپش و گردوغبار به رختخواب می‌آورند که شما را درخطر واکنش‌های آلرژیکی قرار می‌دهد.

 

غذا

عوامل بی خوابی

تنها دلیل این امر رعایت بهداشت است. در ضمن ممکن است این کار خواب شما را مختل نکند اما بهتر است اتاق‌خواب خود را محیطی تنها برای استراحت حفظ کنید.

 

کتاب

عوامل بی خوابی

اگر رمان، داستان جنایی یا هر چیز تحریک‌کننده‌ای بخوانید به‌جای آماده کردن خودتان برای خواب ذهنتان را مغشوش کرده‌اید، و یا کسی که تا دیروقت خود را بیدار نگه می‌دارد تا به آخر یک فصل برسد. هیجان، احساسی شدن و هر نوع فعالیت فکری قبل از خواب – حتی خواندن کتاب – موجب کم شدن کیفیت خوابتان خواهد شد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040