۳۰ خرداد ۱۳۹۴

10 گل زیبا با معانی شگفت انگیز

۳۰ خرداد ۱۳۹۴ 5033 بازدیدکننده 0 نظر
10 گل زیبا با معانی شگفت انگیز در این مقاله می خوانید

در زمان ملکه ویکتوریا گل رز فقط یک رز نبود – مردم این دوران دوست داشتند معانی متفاوتی به گل‌ها نسبت دهند. برخی معانی خاص در دیکشنری گل‌های دوره ویکتوریا پیداشده و از جالب‌ترین معانی هستند. ...

10 گل زیبا با معانی شگفت انگیز

کاملیا

معانی گل ها

این گل‌های شاداب و تأثیرگذار در دوران ملکه ویکتوریا بسیار موردتوجه بودند. در این زمان معنی " سرنوشت من در دستان توست " به این گل داده شد.

 

سنبل بنفش

معانی گل ها

با الهام از افسانه‌ی آپولو و هیاسینت ( که در آن آپولو قاتل هیاسینت است )، گل سنبل بنفش به معنای زیر است: " لطفاً مرا ببخش "

 

میخک

معانی گل ها

این گل‌های زیبا شهرت زیاد خوبی ندارند اما اگر دوست دارید آن‌ها را به کسی بدهید گل‌های سفید ( شیرین و دوست‌داشتنی ) یا صورتی ( هیچ‌گاه تو را فراموش نمی‌کنم ) را انتخاب کنید. میخک‌های دورنگ به معنی " نمی‌توانم با تو باشم " بوده و میخک زرد یعنی " تحقیر و اهانت ".

 

شقایق نعمانی

معانی گل ها

این گل‌های دمدمی نام خود را از لغتی یونانی به معنای " باد " گرفته‌اند، زیرا زندگی کوتاهی دارند. مردم دوران ویکتوریا معنی " رها کردن " را برای این گل در نظر گرفته‌اند.

 

بابونه

معانی گل ها

باوجودی که بابونه امروزه نمادی از آرامش و راحتی است در قرن 19 به معنی " انرژی در زمان سختی " بود.

 

خرزه هندی

معانی گل ها

ویکتوریایی‌ها به این گل معنی " برحذر بودن " دادند – چیزی که واقعاً صحیح است زیرا این گل‌ها تقریباً سمی‌اند.

 

آفتاب‌گردان

معانی گل ها

افسانه‌ها می‌گویند زمانی که کاوشگران اسپانیایی به آمریکا رسیدند تصور کردند گل‌های آفتاب‌گردان از طلای واقعی ساخته‌شده‌اند. البته آن‌ها اشتباه می‌کردند. ازاین‌رو لقب " ثروت اشتباه " به آفتاب‌گردان داده شد.

 

شاه‌پسند

معانی گل ها

با توجه با جایگاه برجسته‌ی شاه‌پسند در مراسم درباری در طول تاریخ، این گل‌های بنفش ریز به معنی " برای من دعا کنید " در نظر گرفته‌شده بودند.

 

دکمه طلایی

معانی گل ها

این گل‌های زرد پف‌دار بسیار دوست‌داشتنی به نظر می‌رسند اما معنی شیطانی در پشت خود دارند " من با تو اعلام جنگ می‌کنم "

 

ریحان

معانی گل ها

این گیاه اغلب برای گل‌هایش پرورش داده نمی‌شود و شاید چیز خوبی است – اما در دوران ملکه ویکتوریا به طعم بی‌نظیر آن اهمیتی داده نمی‌شد و به معنی " نفرت " بودند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040