۹ ارديبهشت ۱۳۹۴

اطلاعاتی ترسناک از مسواک شما

۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ 3268 بازدیدکننده 0 نظر
اطلاعاتی ترسناک از مسواک شما در این مقاله می خوانید

همه ی شما هرروزه از مسواک استفاده می کنید. ما در این مقاله به شما نکاتی را نشان می دهیم که شاید تابه حال نمی دانستید. ...

اطلاعاتی ترسناک از مسواک شما

آیا  می‌دانید چه چیزهایی روی مسواک شما کمین کرده‌اند؟

مسواک شما خانه بی بیش از 100 میلیون باکتری است، همچنین برخی تحقیقات نشان داده‌اند که میکروب‌های مدفوع نیز در مسواک دیده‌شده‌اند!

خیلی وحشتناک به نظر می‌رسد اما نترسید. دهان شما نیز پر از باکتری است و مسواکتان ممکن است شما را بیمار نکند، اگر با راه‌هایی که وجود دارد مسواک خود را تمیز کنید تا سالم بمانید.

 

چگونه مسواک زدن به دندان‌های شما آسیب می‌زند؟

 

مسواک زدن، خصوصاً با مسواک‌های برقی، می‌تواند جرم‌ها را زیر لثه‌ها ببرد. بیشتر جرم‌ها در حالت عادی نیز در دهان شما قرار دارند اما ممکن است بیمارتان نکند. اما اگر دیگران از مسواک شما استفاده کرده و یا شما از مسواک آن‌ها استفاده کنید جرم‌ها زیادتر می‌شوند.

اگر نظافت مسواک خود را رعایت نکنید این جرم‌ها سبب بیماری شما خواهند شد.

 

در نزدیکی توالت مسواک نزنید.

محلی که مسواک خود را در حمامتان نگه می‌دارید بسیار مهم است. در بیشتر حمام‌ها توالت فرنگی بسیار نزدیک به روشویی قرار دارد، محلی که مسواکتان را آنجا می‌گذارید. هر بار که سیفون توالت را می‌کشید باکتری‌ها در هوا آزاد می‌شوند – مسلماً شما نمی‌خواهید این باکتری‌ها روی مسواک شما بنشینند.

همیشه قبل از کشیدن سیفون درب روی توالت را ببندید تا پخش شدن باکتری‌ها در هوا و روی مسواک خود را به حداقل برسانید.

 

ظروف نگه‌دارنده‌ی مسواک

این ظروف نیز می‌توانند باکتری‌هایی را خود جای دهند که توسط کشیدن سیفون در هوا پخش می‌شوند. ظرف مسواک شما سومین ظرف پر باکتری در خانه‌تان است.

 

آیا ضدعفونی‌کننده‌های مسواک واقعاً تأثیرگذارند

محصولاتی وجود دارند که ادعا می‌کنند مسواک شما را ضدعفونی می‌نمایند. برخی از این دستگاه‌ها از نور فراصوت استفاده می‌کنند. برخی دیگر از اسپری یا آب‌کشی استفاده می‌کنند. حتی مسواک‌هایی هستند که با برس ضد باکتری ساخته‌شده‌اند. باوجودی که بعضی از این محصولات ممکن است برخی جرم‌ها را از بین ببرند اما هیچ سندیتی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از آن‌ها خطر ابتلا به بیماری را کم می‌کند.

 

چه زمانی مسواک خود را دور بیندازیم؟

هر سه یا چهار ماه مسواک خود را عوض کنید، اگر مسواکتان خراب‌شده، سیستم ایمنی بدنتان ضعیف شده و یا بیمار شده‌اید این کار را زودتر انجام دهید. در مورد مسواک‌های برقی مرتباً سر آن را با سره‌های یک‌بارمصرف عوض کنید. مسواک کودکان باید در فواصل کمتری از مسواک بزرگسالان تعویض گردد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040