۱۲ بهمن ۱۳۹۳

11 نکته برای عکاسان تازه‌کار

۱۲ بهمن ۱۳۹۳ 2728 بازدیدکننده 0 نظر
11 نکته برای عکاسان تازه‌کار در این مقاله می خوانید

در این مقاله، یکسری از نکته‌ها و راهنمایی‌هایی که می‌تواند برای عکاسان تازه‌کار مفید باشد آورده شده است. ...

11 نکته برای عکاسان تازه‌کار

1- با خرید گران‌قیمت‌ترین لوازم در ابتدای کار، افراط به خرج ندهید.

شما می‌توانید با یک دوربین ارزان‌قیمت نیز عکس‌های خوبی بگیرید. هرچقدر تعداد عکس‌هایی که می‌گیرید بیشتر باشد، بیشتر متوجه خواهید شد که در صورت نیاز به خرید یک دوربین گران‌قیمت، دقیقاً به دنبال چه چیزی باشید.

 

2. خرید یک سه‌پایه را در نظر بگیرید.

نکاتی برای عکاسی

برعکس دوربین، تهیه کردن یک سه‌پایه ارزان‌قیمت کار اشتباهی است، مخصوصاً اگر شما نیز دست‌های لرزانی مثل من دارید. پس از تهیه یک سه‌پایه مناسب برای دوربین ، رضایتی که از عکس‌های خودتان به دست خواهید آورد بسیار بیشتر خواهد شد. برای ثبات بیشتر عکس‌ها، از عملکرد تایمر دوربین به همراه سه‌پایه استفاده کنید.

 

3. دوربین خودتان را همیشه به همراه داشته باشید.

نکاتی برای عکاسی

فرصت‌های عکس‌برداری معمولاً زمانی که شما اصلاً انتظارشان را ندارید، به وجود می‌آیند. درصورتی‌که شما تجهیزات خود را نسبتاً ساده انتخاب کنید (یعنی یک دوربین کوچک و یک سه‌پایه)، ممکن است بتوانید از یک سری از این فرصت‌های غیرمنتظره استفاده ببرید. و درصورتی‌که گوشی همراه شما یک دوربین دارد، از آن برای برداشت "خاطره" صحنه‌هایی که دوست دارید با دوربین اصلی خودتان به آن‌ها بازگردید استفاده کنید.

 

4. یک لیست از عکس‌هایی که دوست دارید بگیرید تهیه کنید.

برای زمان‌هایی که شما نمی‌توانید دوربین خود را به همراه داشته باشید، از یک دفترچه یادداشت کوچک استفاده کرده و مکان‌هایی که دوست دارید برای عکاسی به آن‌ها برگردید را یادداشت کنید. همه جزئیات مهم همانند نورپردازی را نیز یادداشت کنید تا بتوانید در همان ساعت از روز و زمانی که هوا مناسب است به آن نقطه بازگردید. درصورتی‌که نمی‌خواهید یک دفترچه یادداشت را همراه خود داشته باشید، با استفاده از گوشی همراه خود یک ایمیل به خودتان بفرستید.

 

5. سوژه‌های روزمره را برای عکاسی نادیده نگیرید.

نکاتی برای عکاسی

ممکن است در اتاق پذیرایی و یا حیاط پشتی خود، هیچ‌چیز جالبی را برای عکاسی پیدا نکنید، ولی سعی کنید که محیط اطراف خود را با چشمانی تازه نگاه کنید. ممکن است یک بازی نور جالب، و یا یکسری گل وحشی غیرمنتظره در حیاط خانه خودتان پیدا کنید. سوژه‌های ساده معمولاً بهترین عکس‌ها را ایجاد می‌کنند.

 

6. از فرایند یادگیری خود لذت ببرید.

نکاتی برای عکاسی

بهترین بخش داشتن یک سرگرمی همانند عکس‌برداری، این است که همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری وجود خواهد داشت. منابع الهام‌بخش در اطراف شما وجود دارند. اگر همه‌چیز را از چشمان یک عکاس نگاه کنید، می‌توانید فرصت‌هایی را ببینید که هیچ‌گاه قبل متوجه آن‌ها نشده بودید.

 

7. از منابع رایگان یادگیری استفاده کنید.

برای پیدا کردن منابع الهام و نکته‌ها و راهنمایی‌هایی در مورد عکاسی، از خدمات سایت‌های اینترنتی استفاده کنید. علاوه‌بر این، احتمالاً کتابخانه محلی شما تعداد زیادی کتاب در مورد عکاسی دارد. همچنین اگر به یادگیری ویرایش تصویر علاقه دارید، نرم‌افزارهای رایگانی همانند GIMP را امتحان کنید.

 

8. تنظیمات مختلف دوربین خود را امتحان کنید.

نکاتی برای عکاسی

دوربین ساده عکس‌برداری شما، ممکن است از چیزی که فکر می‌کنید قوی‌تر و انعطاف‌پذیرتر باشد. برای آشنا شدن با همه علامت‌هایی کوچک روی دوربین، دفترچه راهنمای آن‌ را بخوانید. زمانی که این موارد را بررسی می‌کنید، سعی کنید با استفاده از تنظیمات مختلف از سوژه‌های خود عکس‌برداری کنید تا تأثیر آن‌ها را در عکس‌های گرفته‌شده مشاهده نمایید. زمانی که شما در داخل کامپیوتر به عکس‌های خود نگاه می‌کنید، می‌توانید EXIF data (معمولاً در قسمت مشخصات فایل) را برای یادآوری تنظیماتی که استفاده کرده بودید بررسی کنید.

 

9. قوانین ساده و اولیه را یاد بگیرید.

میزان اطلاعاتی که در مورد عکس‌برداری در اینترنت وجود دارد ممکن است شما را مبهوت و آشفته کند. کار خود را بامطالعه چند مقاله در مورد ترکیب‌بندی شروع کنید. در مورد چیزهایی که عکاسان حرفه‌ای‌تر در مورد تکنیک و روش می‌گویند، پذیرا باشید. قبل از شکستن قوانین باید با آن‌ها آشنا باشید.

 

10 - به‌طور منظم و پیوسته عکس‌برداری کنید.

نکاتی برای عکاسی

سعی کنید که هرروز از چیزی عکس بگیرید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، لازم است زمانی را برای تمرینات منظم در نظر بگیرید، تا چیزهایی که یاد گرفته‌اید را فراموش نکنید.

 

11. از امتحان کردن نترسید.

نکاتی برای عکاسی

درصورتی‌که از یک دوربین دیجیتال استفاده می‌کنید، اشتباهات هیچ هزینه‌ای برای شما نخواهند داشت. پس از همه‌چیز عکس‌برداری کنید! احتمالاً در پایان کار از یک سری از عکس‌هایی که گرفته‌اید خوشتان خواهد آمد. شما مطمئناً در این فرایند چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040