۱ بهمن ۱۳۹۳

21 ژست نمونه برای شروع عکس‌برداری از آقایان

۱ بهمن ۱۳۹۳ 3461 بازدیدکننده 0 نظر
21 ژست نمونه برای شروع عکس‌برداری از آقایان در این مقاله می خوانید

آقایان معمولاً در هنگام گرفته شدن عکسشان، احساس راحتی کمتری نسبت به خانم‌ها دارند، به همین دلیل لازم است برای به دست آوردن بهترین نتایج ممکن، فرایند عکاسی را برای آن‌ها تا حد ممکن خوش‌آیند کنیم.   ...

21 ژست نمونه برای شروع عکس‌برداری از آقایان

همیشه خوب است که قبل از شروع عکس‌برداری، آمادگی‌های لازم را انجام دهیم. یک توصیه مهم در این زمینه این است که سوژه خود را در این فرآیند دخیل کنید! درصورتی‌که سوژه شما از نقشه شما اطلاع داشته باشد، کارهایی که لازم است انجام بدهد را بداند، و از نتیجه‌ای که انتظارش را دارید مطلع باشد، اعتمادبه‌نفس بیشتری به دست خواهد آورد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید برای ایجاد احساس راحتی در مدل خود انجام دهید، این است که ژست‌هایی که در ادامه آورده شده است را به او نشان دهید و در همین حین اعتمادبه‌نفس او را نیز افزایش دهید.

پس بیایید به یک سری از ژست‌های نمونه برای عکس‌برداری از آقایان اشاره‌کنیم.

 

1. یک ژست خیلی ساده برای عکس‌برداری از آقایان: تصویر بالاتنه از یک مرد، در حالت دست‌به‌سینه. دو نکته در عکس‌برداری از این حالت را باید مدنظر داشته باشید: شانه‌ها باید کمی به عقب داده‌شده و ماهیچه‌های شکم جمع شوند.

 ژست عکس‌برداری از آقایان

2. حالت دست‌به‌سینه برای تصاویر تمام‌قد نیز بسیار مناسب است. علاوه بر این، از سوژه خود بخواهید که یکی از پاهای خود را از جلوی پای دیگر عبور دهد. البته باید مطمئن شوید که وزن بدن مدل شما، به‌طور مساوی بر روی هر دو پای او قرار نداشته باشد، درغیراین‌صورت این حالت عجیب و غیرطبیعی به نظر خواهد رسید.

 

3. به عنوان یک عکاس، یکی از سؤال‌های زیادی که از مدل‌های خود خواهید شنید این است که " دست‌های خودم را کجا بگذارم؟" راه‌حل این مسئله بسیار ساده است. چهار مکان هست که باید در نظر داشته باشید (که می‌توانید در هر ترکیبی از این چهار مورد، دست‌ها را به کار بگیرید). الف) به‌طور آزاد در دو طرف بدن. ب) بر روی کمر و باسن. ج)در جیب‌ها. د). هر دو دست به حالت ضربدری روی سینه (وضعیت دست‌به‌سینه). علاوه بر این، لازم است که دست‌ها همیشه راحت باشند، که به این معنی است که نباید فشار ماهیچه‌ای وجود داشته باشد، مگر این‌که شما از یک فرد بدن‌ساز عکاسی می‌کنید!

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

4. یک ژست ساده برای یک مرد استاندارد. آقایان واقعاً با محل قرار دادن دست‌های خود مشکل‌دارند، بنابراین اگر از مدل خود بخواهید که آن‌ها را کاملاً یا نیمه در جیب‌های خود قرار دهد، یک ژست طبیعی و راحت به دست خواهید آورد.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

5. یک تغییر بسیار کوچک نسبت به ژست قبلی. یکی از لباس‌ها بر روی شانه، انگشت شست در داخل جیب، و پاهای ضربدری، این ژست عالی را ایجاد کرده‌اند.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

6. برای ژست نشسته، قرار دادن قوزک یکی از پاها بر روی زانوی پای دیگر، راحت و طبیعی به نظر می‌رسد. کمی از بالا عکس‌برداری کنید.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

7. تکیه دادن به دیوار، که صرفاً یکی از شکل‌های ژست ایستاده است.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

8. تکیه دادن از شانه به دیوار. هم برای عکس‌های رسمی و هم غیررسمی خیلی مناسب است.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

9. یک ژست خیلی ساده برای یک عکس رسمی. جسمی که در دست نگه‌داشته می‌شود (به‌طور مثال لپ‌تاپ‌های، کتاب، و یا حتی ابزار) می‌تواند به‌عنوان علامتی برای نشان دادن حرفه فرد استفاده شود.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

10. برخلاف باور عمومی، عکس‌برداری از آقایانی که به‌صورت نسبی روی یک میز نشسته‌اند، کاملاً مناسب است. برای عکس‌های رسمی، این نوع ژست ممکن است نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری فرد باشد.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

11. یک ژست بسیار ساده برای مردی که پشت میز نشسته است. برای آشکار کردن حرفه فرد، وسایل مربوط به کار او را بر روی میز قرار بدهید.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

12. یک تغییر کوچک به نسبت ژست قبلی. برای عکس‌های رسمی بسیار مناسب است.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

13. برای نشان دادن محیط کار و از بین بردن فاصله‌ای که توسط اشیاء پیش‌زمینه همانند یک میز ممکن است ایجاد شود، عکس خود را از پشت بگیرید. نتیجه حاصله، یک عکس رسمی و درعین‌حال جذاب خواهد بود.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

14. یک مردی که دست‌های ضربدری خود را روی میز قرار داده است. در این مورد هم شما می‌توانید برای نشان دادن حرفه فرد، لوازم مربوط به کار را بر روی میز قرار بدهید.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

15. می‌توانید با استفاده از یک صندلی به‌عنوان یک تکیه‌گاه، عکس را جذاب‌تر و جالب‌تر کنید. برای معرفی افراد خلاق در محیط کاری آن‌ها، این ژست بسیار عالی است.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

16. راحت نشستن بر روی صندلی. معمولاً برای عکس‌های شرکتی و رسمی مناسب است.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

17. یک ژست ساده و طبیعی از مردی که روی زمین نشسته است. زوایا و جهت‌های عکاسی متفاوتی را امتحان کنید.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

18. یک نمونه ژست دیگر از مردی که روی زمین نشسته است. برای محیط‌های باز و طبیعی مناسب است.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

19. یک ژست راحت و طبیعی از یک مرد نشسته.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

20. یک ژست غیررسمی. این مرد درحالی‌که به دیوار یا یک شیء دیگر تکیه داده است، به شکلی راحت بر روی زمین نشسته است.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

21. درنهایت، به مدل خودتان اجازه بدهید که قهرمان اصلی عکس شما باشد. هیچ‌وقت از اینکه عکس خود را کاملاً بر روی صورت فرد  متمرکز کنید نترسید.

 

ژست عکس‌برداری از آقایان

این راهنما حداقل می‌تواند برای شروع کار کمی به شما کمک کند. بازهم لازم به ذکر است که به خاطر داشته باشید که هیچ مورد مطلقی وجود ندارد، هر ژست نمونه را شما می‌توانید براساس محیط عکس‌برداری و سناریوی خودتان تغییر بدهید.  هیچ نیازی به افراط کردن در هیچ موردی وجود ندارد. در حقیقت تنها چیزی که شما برای عکس‌برداری از افراد خوب نیاز دارید، سادگی است. زمینه‌های ساده، لباس‌های ساده، ژست‌های ساده، و حالت‌های طبیعی.
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040