۲۵ آذر ۱۳۹۳

برترین مسیرهای سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

۲۵ آذر ۱۳۹۳ 3463 بازدیدکننده 0 نظر
برترین مسیرهای سفرهای شهری با اتوبوس در جهان در این مقاله می خوانید

تصور کنید درون یک اتوبوس بسیار شیک نشسته اید و شما را برای تماشای مناظر زیبا به اطراف شهر می برند. ما مکان هایی را به شما معرفی می کنیم که در آن می توانید این رویای خود را محقق کنید.  ...

برترین مسیرهای سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

از هارلم به‌ سمت برادوی، تا دهکده گرینویچ و ایتالیای کوچک، تور اتوبوس نمایش شگفت‌انگیزی از محله‌های متنوع شهر نیویورک را فراهم می‌کند.

 

1. شهر نیویورک

سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

سفر از هارلم شروع می‌شود که برای فرهنگ آمریکایی - آفریقایی خود معروف است و سپس به پارک مرکزی و خیابان پنجم می‌رود. اتوبوس شما را به طرف برادوی می‌برد و از منطقه تئاتر عبور می‌کند و به سمت جنوب از روستای گرینویچ و ایتالیای کوچک عبور می‌کند. در پایانه وایت هال پیاده شوید و سوار تورهای قایق موتوری استاتن آیلند شوید تا چشم‌اندازهای دیدنی و جذابی از مجسمه آزادی، پل بروکلین، و منهتن ببینید.

 

2. پکن، چین

سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

سوار اتوبوس دارای تهویه مطبوع نزدیک دریاچه ژی‌های (غربی) شوید، که جزیره بتکده غاز و ماهیگیران سنتی‌اش، آن را تبدیل به باقیمانده‌هایی از شهر پکن قدیمی کرده که شامل شهر ممنوعه نزدیک آن نیز می‌شود. وقتی از ساختمان‌های بلند مدرن به منطقه کوهستانی بادالینگ و دیوار بزرگ 7.6 متری سفر می‌کنیم چشم‌انداز به‌طور چشمگیری تغییر می‌کند. سربازان و اسب‌سوارانی را تصور کنید که در کنار هم در بالای دیوار تاخته و با گروه افراد وحشی مقابله می‌کنند.

 

3. مسکو، روسیه

سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

نقطه شروع، پارک پیروزی است که یادبود پیروزی‌های شوروی در جنگ جهانی دوم است. پس‌ازآن، شما از یک طاق نصرت بزرگ که یادآور پیروزی در جنگ علیه ناپلئون است عبور می‌کنید. هتل اوکراین و دانشگاه که دو مورد از هفت آسمان‌خراش بزرگ کیک عروسی "هفت‌خواهران" استالین هستند را تماشا می‌کنید. اسپروهیلز را ببینید و درنهایت دیدار خود را با دیدن پل کامنی واقع در پشت گنبد پیازی شکل رنگارنگ کلیسای جامع سنت باسیل، در میدان سرخ به پایان برسانید.

 

4. تالین، استونی

سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

در بازار فوق مدرن که در نزدیکی دروازه قرون‌وسطی قرارگرفته است، سوار اتوبوس شوید. از کنار دریای بالتیک که عبور می‌کنید، فرشته برنزی رحمت را می‌بینیم که دستان خود را به سمت ملوانان غرق‌شده باز کرده است. از میدان آواز که در اواخر دهه 1980 هزاران استونیایی در آن جمع شده و در آن آهنگ‌های میهن‌پرستانه ممنوع شده در رژیم شوروی را خواندند عبور کنید. و این دیدار را در پشت پارک صومعه سوئدی که در یک جنگ در قرن 16 خراب شد، در نزدیکی گورستانی زیبا به پایان برسانید.

 

5. استکهلم، سوئد

سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

با اتوبوس سازگار با محیط‌زیست این شهر زیبا را که روی 14 جزیره ساخته‌شده مشاهده کنید. با دقت پیچ‌وخم‌های خیابان‌های قرون‌وسطایی شهر قدیمی را تماشا کرده و کلیسای جامع و کاخ سلطنتی را پیدا کنید. در این مسیر، شما در طول جاده مقابل اسکله سفر کرده و سپس به سمت شمال می‌روید. به دنبال مناره مخروطی سالن شهر که در آن جوایز نوبل اعطا می‌شود، بگردید. سفر خود را در بیمارستان دانشگاه به پایان رسانده و در زمین‌های محوطه دانشگاه قدم بزنید.

 

6. بوداپست

سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

فاصله بین کلیسای جامع سنت استفان تا قلعه هیل زیاد نیست، اما زمانی که از طریق پل زنجیر از دانوب عبور می‌کنید، از یک شهر (پِست) که میدان قهرمان بزرگ در آن قرار دارد، به یک شهر دیگر (بودا) می‌روید. به سفر خود در کاخ سلطنتی که در حال حاضر چندین موزه در آن قرار دارد، پایان دهید. در کلیسای ماتیاس کاوش کرده و منظره استحکامات ماهیگیران را تحسین کنید.

 

7. پاریس، فرانسه

سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

سفر خود را از پورت د اورلئان (جایی که برای اولین بار در سال 1944 توسط تانک‌ها به دست‌آزادی خواهان افتاد)، شروع کرده و از باغ لوکزامبورگ و محله لاتن گذشته و از سن عبور کرده و به سمت کلیسای جامع نتردام حرکت کنید. وقتی اتوبوس برای ایستگاه اُتِل دِ ویل (تالار شهر) می‌ایستد، برج گوتیک سنت ژاک را ملاحظه کنید. سفر شما با عبور از کنار پمپیدو آ (مرکز هنر پمپیدو) ادامه پیدا کرده و در گار د نورد به پایان می‌رسد.

 

8. رم، ایتالیا

سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

در ساحل سمت راست رودخانه تیبر گشت‌و‌گذار کنید، و اینکار را تماشای ردیف درختان کنار رودخانه که در راستان منحنی حمام‌های باستانی کاشته شده‌اند شروع کنید. از تماشای آب‌نمای تروی حیرت‌زده ‌شوید. به‌سرعت از کاپیتول هیل، فوروم، کولوسئوم و سیرک ماکسیموس، که احساسی از فر و شکوه روم باستان به شما خواهد داد عبور کنید. برای استراحت و خوردن بستنی گلاتو در منطقه اوستینس پیاده شوید.

 

9. مادرید، اسپانیا

سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

سفر خود را از برج‌های مایل پوئرتا د اروپا (دروازه اروپا) شروع کنید، سپس از میدان کلمبوس عبور کرده تا سیبلِ یا همان الهه باروری را سوار بر ارابه‌اش ببینید که توسط آب‌نماهایی احاطه‌شده است. از گالری‌های هنری و باغ‌ها قبل از اینکه دوباره در مراکز تجاری به زمین بازگردید، دیدن کنید.

 

10. لندن، انگلستان

سفرهای شهری با اتوبوس در جهان

 

در میدان ترافالگار، که جایگاه ستون نلسون است سوار یک اتوبوس قرمز شوید تا از طریق خیابان استرند، کلیسای جامع سنت پل را پشت سر بگذارید. بلندترین ستون سنگی جهان با نام مانومنت (جایی که در آن آتش‌سوزی بزرگ در سال 1666 آغاز شد) را ببینید و سفر خود را در برج لندن به پایان برسانید، مواظب باشید بیش از حد احساساتی نشوید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040