۲۰ مهر ۱۳۹۳

توصیه هایی برای تمیز کردن برس و شانه مو

۲۰ مهر ۱۳۹۳ 9115 بازدیدکننده 0 نظر
 توصیه هایی برای تمیز کردن برس و شانه مو در این مقاله می خوانید

برس و شانه از وسایلی است که همه ی ما استفاده کرده و بهداشت آن اهمیت زیادی دارد. در اینجا به شما یاد می دهیم چگونه برس یا شانه ی خود را تمیز کنید. ...

 توصیه هایی برای تمیز کردن برس و شانه مو

 

علاوه بر بهداشت شخصی، تمیز کردن وسایلی که هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنیم هم بسیار اهمیت دارد. برس مو معمولاً دامی برای میکرب‌ها، گرد و خاک موجود در هوا، حالت‌دهنده‌ها، موهای کهنه و همچنین روغن‌ها است. ممکن است که این مسئله خیلی مهمی به نظر نرسد، ولی برس کاملاً تمیز کمک می‌کند که موی افراد به خوبی حالت بگیرد و نیازی به استفاده از پر کننده‌های مو نباشد.

لازم است که برس خود را یکی دو بار هر چند هفته تمیز کنید. این کار خیلی راحت است و فقط چند دقیقه وقت می‌برد. به یاد داشته باشید که برس و شانه‌ها را به خوبی تمیز کنید.

 

اینجا چند تکنیک ساده برای خوب تمیز کردن برسها و شانه‌ها آورده شده است:

اول از همه، موها را با انگشت یا مثلاً خلال دندان، از آن جدا کنید. تا آنجا که می‌توانید موها را خارج کنید. شما می‌توانید برای خلاص شدن از شر موهای گیر کرده، از یک شانه دیگر استفاده کنید.

برای تکه‌های باقی‌مانده مو و همچنین ذرات دیگر، برس را زیر آب گرم معمولی قرار دهید. شامپوی بچه برای تمیز کردن پرزها و قلم‌موهای آرایشی واقعاً خوب است. مقداری شامپو بچه روی دندانه‌های برس قرار بریزید.

 

 روش‌های تمیز کردن برس ها

 

تمیز کردن دندانه‌های برس را فراموش نکنید و آلودگی‌های گیر کرده را به آرامی خارج کنید. هرگز یک شانه را بیش از حد نسایید زیرا ممکن است دندانه‌های آن بریزد.

و در نهایت برسها و شانه را با آب بشویید. و سپس با حوله خشک‌کنید.

علاوه بر این شما می‌توانید برس یا شانه خود را در لیوانی از آب گرم و شامپو یا مرطوب‌کننده خیس کنید. این کار باعث نرم شدن موها و کثیفی‌های به دام افتاده در آن می‌شود.

در مورد استفاده از وسایل تمیزکننده خانگی، سرکه و همچنین جوش‌شیرین برای انجام این کار عالی هستند. سرکه و آب گرم را با نسبت 50% به 50% با هم مخلوط کرده و شانه و یا برس خود را در داخل آن قرار بدهید. حدود 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و سپس برس و شانه را از آن خارج کرده و در زیر آب بشویید و سپس با یک حوله خشک‌کنید.

بلوتوث اگر قصد تمیز کردن شانه‌های خود را دارید، مسواکی بردارید و مقداری خمیردندان و نیز شامپو روی آن قرار دهید. استفاده از صابون نیز در این روش ممکن است. این روش بسیار راحت است و مسواک با دندانه‌های محکم، کثیفی‌ها را از روی شانه را برطرف می‌کند.

 

همیشه پس از برس کشیدن موها به خاطر داشته باشید که موهای گیر کرده را بردارید و آن را تمیز کنید. این کار باعث می‌شود که مو و آلودگی‌ در دندانه‌های برس حبس نشود. شما این را نمی‌خواهید که هر موقع که موی خود را شانه می‌کنید چرک و چربی را دوباره به موهای خود برگردانید، بنابراین سعی کنید بیرون کشیدن موهایی که ریخته و در شانه یا برس گیر کرده، برای شما تبدیل به یک عادت شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040