۳۱ تير ۱۳۹۳

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

۳۱ تير ۱۳۹۳ 25951 بازدیدکننده 9 نظر
ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما را با 10 کشور برتر در زمینه جراحی زیبایی آشنا می‌کنیم. ...

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

مقدمه

جراحی زیبایی که به‌عنوان جراحی پلاستیک نیز مشهور است، برای برداشتن انواع عیوب و ضایعات از بدن انجام می‌شود. این روش با ایجاد تغییراتی در پوست به شما کمک می‌کند زیباتر به نظر برسید. نه تنها طبقه مرفه ازاین‌روش استفاده می‌کنید، بلکه افراد معمولی نیز خود را برای زیباتر شدن تحت عمل جراحی پلاستیک قرار می‌دهند. دلیل اینکه این عمل برای افراد معمولی جامعه نیز قابل انجام شده است، این است که به مرور پزشکان بیشتری به این زمینه پزشکی علاقمند شده و از این‌رو با افزایش کلینیک‌ها، جراحی ارزان‌تر انجام می‌شود.

بنابراین فردی که از این فناوری پزشکی می‌خواهد بهره ببرد، فقط باید مقداری درباره تجربه و کیفیت کار پزشک و نتیجه کار از بیماران آن‌ها پرس و جو کند. بیمارستان، دکتر و کلینیک‌های زیادی در جراحی زیبایی تقریباً در همه کشورهای سرتاسر دنیا وجود دارند، اما همه آن‌ها خوب نیستند. انجمن بین المللی جراحی پلاستیک زیبایی، کشورهایی که در این زمینه بهترین عملکرد و رضایت بخش ترین نتایج را داشته‌اند، بررسی و اعلام کرده است:

 

کره جنوبی (SOUTH KOREA)

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

در زمینه پزشکی آسیا از امریکا پیشی گرفته است. کره جنوبی بزرگ‌ترین مرکز جراحی پلاستیک در تمام دنیاست. تحقیقی که در سال 2009 انجام شد نشان داد که یک زن از هر پنج زنی که در سئول زندگی می‌کنید، به شکلی جراحی پلاستیک انجام داده‌اند و این یعنی 20 درصد از زنان سئول جراحی زیبایی را تجربه کرده‌اند. متداولترین جراحی‌ها در اینجا، جراحی پلک دوبل است که از نظر پزشکی به‌عنوان بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) شناخته می‌شود. یک نظرسنجی در سال 2010 نشان داد که بیش از 44000 جراحی پلک دوبل در این کشور انجام شده است. علاوه بر جراحی پلک عمل دیگری که بسیار متداول است لیپوساکشن (liposuction) و جراحی بینی است.

 

یونان (GREECE)

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

یونان با وجود مشکلات اقتصادی، از نظر جراحی پلاستیک دومین کشور در دنیاست. به خاطر ارزان‌تر بودن عمل، یونان یکی از کشورهای بسیار محبوب برای انجام جراحی پلاستیک است. فناوری پیشرفته با هزینه کمتر، باعث تبدیل‌شدن یونان به دومین مرکز بزرگ جراحی زیبایی در جهان شده است. متداولترین جراحی انجام شده در یونان بزرگ کردن سینه است که تقاضای اصلی جراحی زیبایی در یونان و در دنیاست.

 

ایتالیا (ITALY)

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

ایتالیا مرکز اصلی جراحی پلاستیک برای پنهان کردن علائم پیری است. تزریق بوتاکس و پرکننده‌های تزریقی و، عمل‌های جراحی‌ای هستند که ایتالیا را به این جایگاه رسانده‌اند. پرکننده‌های تزریقی و بوتاکس (سم بوتولیوم) برای پر کردن چین و چروک، حلقه دور چشم، بالا کشیدن چانه، ابرو و گونه مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از ایتالیایی‌ها برای رهایی از مشکلات پیری زودرس این کار را انجام می‌دهند. تقریباً 815000 جراحی در سال در ایتالیا انجام می‌شود. علاوه بر پرکننده تزریقی و بوتاکس، لیپوساکشن نیز جراحی پلاستیک بسیار محبوب در ایتالیا با تعداد 69000 جراحی در سال است.

 

برزیل (BRAZIL)

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

برزیل کشوری است که مالیات بر جراحی پلاستیک را برداشته و با این کار جراحی زیبایی در این کشور بسیار مقرون به‌صرفه شده است. دولت برزیل از جراحی زیبایی گزینشی حمایت می‌کند و هزینه آن از مالیات درامد فرد اخذ می‌شود، و این کار باعث افزایش درآمد جراحان پلاستیک در کشور می‌شود. متداولترین جراحی پلاستیک انجام شده در برزیل کاشت سینه و لیپوساکشن است. این عمل به قدری در برزیل متداول است که اکنون تبدیل به نمادی از وضعیت اجتماعی برای افراد کشور شده است.

 

کلمبیا (COLOMBIA)

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

کلمبا از همسایگان برزیل است که جراحی پلاستیک در آن‌هم بسیار محبوب است. متداولترین جراحی‌های زیبایی انجام شده در کلمبیا، لیپوساکشن است. این کشور یکی از مراکز توریست پزشکی پرطرفدار در دنیا است و برای داشتن توریسم جراحی زیبایی معروف است، چون جراحی زیبایی افراد زیادی را از کشورهای دیگر به کلمبیا می‌کشاند. اما مطابق نظر افرادی که کلمبیا بوده‌اند، کلمبیا کشور کاملاً بی‌خطری نیست. اقداماتی که در جراحی‌ها انجام می‌شود بدون تردید بی‌خطر هستند اما این قضیه در مورد همه نواحی کشور صادق نیست.

 

ایالات متحده امریکا

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

امریکا اکنون در جایگاه ششم جراحی زیبایی قرار داد، اما انتظار می‌رود که این کشور در سالهای آتی در رتبه‌های بالای فهرست قرار بگیرد، چون بخش جراحی پلاستیک در امریکا به سرعت رو به رشد است. یک دهه قبل، صحبت از جراحی پلاستیک موجب خجالت فرد بود، اما با پیشرفت تکنولوژی در جهان، الآن جراحی پلاستیک تبدیل به نمادی از وضعیت اجتماعی شده و افراد به راحتی و بدون احساس شرمندگی درباره جراحی پلاستیک صحبت می‌کنید. بیشترین تقاضای جراحی پلاستیک در امریکا لیپوساکشن و بزرگ کردن سینه است. این جراحی‌ها هر ساله در حال افزایش هستند و به زودی نقشی مؤثر در اقتصاد آمریکا ایفا خواهند کرد.

 

تایوان (TAIWAN)

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

تایوان کشوری است که جراحی پلاستیک در آن بیشتر بر روی صورت انجام می‌شود. مردم آنجا بیشتر می‌خواهند سنشان را پنهان کنند، ازاین‌رو جراحی صورت متداولترین جراحی زیبایی در تایوان است. جراحی صورت، به جراحی‌های گفته می‌شود که برای برداشتن چین و چروک‌ها، حلقه عمیق دور چشم، فرورفتگی گونه و غیره انجام می‌شوند. این جراحی‌ها در تایوان بیشتر با روش بوتاکس انجام می‌شوند. در تایوان 221000 جراحی زیبایی در سال انجام می‌شود. تایوان به خاطر داشتن بیشترین تعداد پزشک و جراحی که در خارج آموزش دیده‌اند و کفایت بسیار بالای آن‌ها، از نظر جراحی پلاستیک در رتبه بالاتری به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر آسیایی قرار دارد. همچنین تسهیلات و خدمات در تایوان با بهترین کشورهای دنیا قابل مقایسه است.

 

تایلند (THAILAND)

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

پایتخت تایلند بانکوک است که شهری کاملاً سرویس گرا و بسیار متمدن است. خدمات جراحان پلاستیک در این کشور از نظر کفایت و مطمئن بودن با همه خدمات دیگر در این کشور برابری می‌کند. این کشور به خاطر هزینه ارزان جراحی پلاستیک، در جایگاه هشتم در این فهرست قرار دارد. تایلند با کشورهای دیگر آسیایی در این خصوص رقابت دارد، اما به دلیل خدمات بسیار دقیق و قیمت‌های بسیار منطقی خود، از توجه ویژه مردم غربی نسبت به خود برخوردار است. رازداری مشتری در تایلند بیشتر از هر جای دیگری رعایت می‌شود.

 

جمهوری دومینیکن (DOMINICAN REPUBLIC)

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

جمهوری دومینیکن کشور دیگری است که در جهت رسیدن به جایگاه اول در این فهرست حرکت می‌کند. این کشور جراحان پلاستیک باکفایت و با مهارت زیادی دارد که خدماتشان را با قیمتی بسیار ارزان ارائه می‌دهند. هزینه جراحی زیبایی در این کشور اصلاً گران نیست. یک جراحی که در امریکا 6000 دلار هزینه دارد، ممکن است زمانی که در جمهوری دومینیکن باشید برای شما کمتر از 2500 دلار خرج داشته باشد. علت آن این است که پزشک‌ها اجازه چانه زدن در مورد هزینه‌ها را به بیمارانشان می‌دهند. افرادی که این خدمات را تجربه کرده‌اند، می‌توانید کم هزینه‌ترین پزشک‌ها و کلینیک‌های کشور را به شما معرفی کنند.

 

 هند (India)

ده کشور برتر در زمینه انجام جراحی پلاستیک

هند در زمینه زیبایی چهره و بدن کمتر از بقیه نیست. هند جراحان و متخصصان جراحی پلاستیک زیادی دارد که در کشورهایی مانند کانادا، انگلستان، امریکا و استرالیا آموزش دیده‌اند. این خدمات دقیقاً معادل خدماتی است که در کشورهای دیگر این فهرست ارائه می‌شود. تنها تفاوت در این زمینه قیمت است. هند به علت اقتصاد ارزان کشور، خدمات را با قیمت پایین‌تر ارائه می‌دهد. تعداد بیماران خارجی که تحت این عمل قرار می‌گیرند در مقایسه با شهروندان هندی بیشتر است. همچنین افراد خارجی با مراقبت‌های ویژه و تسهیلات مختلفی که به طور انحصاری در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود، تحت درمان قرار می‌گیرند. علاوه‌بر این، به دلیل اینکه زبان انگلیسی، زبان دوم مردم این کشور است، افرادی که به هند می‌روند دچار مشکلات ارتباطی نمیشوند.

 
 
 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040