۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳

پنج جانور زیبا، که به طرز فریب آمیزی خطرناک هستند

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ 9440 بازدیدکننده 4 نظر
پنج جانور زیبا، که به طرز فریب آمیزی خطرناک هستند در این مقاله می خوانید

جای تعجب نیست که این حیوانات زیبا و خطرناک همه در استرالیا یافت می‌شوند، سرزمینی که همه چیز در آن می‌تواند برای شما خطر آفرین باشد.    ...

پنج جانور زیبا، که به طرز فریب آمیزی خطرناک هستند

پنج جانور زیبا، که به طرز فریب آمیزی خطرناک هستند

 

جانوران زیبا

جای تعجب نیست که این حیوانات زیبا و خطرناک همه در استرالیا یافت می‌شوند، سرزمینی که همه چیز در آن می‌تواند برای شما خطر آفرین باشد. 

 

حلزون مخروطی | Cone Snails

 

حلزون مخروطی

تصور کنید یک صدف مخروطی شکل معمولی ممکن است پناهگاه حلزون مخروطی مرگبار باشد. این حلزون اندام نیزه مانند با لبه های تیز و ناهمواری دارد که دارای سمی فلج کننده است و از آن برای فلج کردن شکار خود استفاده می‌کند تا بتواند آن را راحت‌تر مصرف کند. اگر چه نیش حلزونهای مخروطی کوچک، از نیش زنبور بدتر نیست، اما انواع بزرگتر آن ممکن است برای انسان کشنده باشند. دفعه بعد که در کنار ساحل قدم می زنید، این مسئله را به یاد داشته باشید. 

 

پلاتی پوس یا نوک اردکی | Platypuses 

 

پلاتی پوس یا نوک اردکی

پلاتی پوس، با نوک اردکی، دم سگ آبی، و پای سموردریایی به روش تخم گذاری تولید مثل می کند و در سرتاسر جهان به عنوان اشتباه طبیعت شناخته می شود! اما حواستان باشد این را در مقابل یک پلاتی پوس نر نگویید چون ممکن است چنگالهای زهرآلود عقبی او زخم زیبایی را روی بدن شما ایجاد کند. اگر چه هنوز دیده نشده که سم آن برای انسان کشنده باشد، اما درد غیر قابل تحملی ایجاد می کند. این هم یک خصوصیت دیگر که ظاهر عجیب این حیوان را تکمیل می‌کند.

 

کاسوآری | Cassowaries

 

کاسوآری

این حیوان به نظر چیزی بیش از دو رگه کمی شگفت‌انگیز بوقلمون/ شتر مرغ نیست، عجیب و جالب بله، اما خطرناک؟ نه... چیزی که ممکن است در وهله اول دیده نشود، پنجه وسطی خنجری شکل و 12 سانتیمتری هیولایی این حیوان است. این ابزار را با پاهای قدرتمند و رفتار دفاعی این حیوان ترکیب کنید تا متوجه شوید با یک قاتل بالفطره رو به رو هستید. اثبات شده است که پنجه خنجری کاسواری، رگها و شاهرگهای انسان را به طور مرگباری می درد. 

 

میگوی مانتیس یا آخوندکی|Mantis Shrimp

 

میگوی مانتیس یا آخوندکی

یک قانون کلی در طبیعت این است که چیزی که بیشتر رنگارنگ است، می تواند بیشتر شما را دچار مشکل کند. میگوی آخوندکی نیز از این قاعده مستثنا نیست. خوشبختانه به دلیل اندازه کوچک این میگوها، اینها تنها از طریق بریدگیهای عمیقی که ممکنست در پوست انسان ایجاد کنند ، می‌توانند برای انسان خطرناک باشند. اگر چه اگر این میگو‌ها چند سانتی‌متر از چیزی که الان هستند بزرگ‌تر بودند، می‌توانستند مشکلات جدی برای انسان ایجاد کنند. ضربه‌ای که توسط حرکت ناگهانی پنجه‌های این حیوان ایجاد می‌شود، آن‌قدر قدرتمند است که ممکن است دمای  محیط اطراف خود را به دمای سطح خورشید برساند. دیده شده است که این حیوانات، دیواره آکواریوم هایی که به خوبی تقویت نشده‌اند را  تنها با یک ضربه شکسته‌اند. علاوه بر این، این حیوانات یکی از پیچیده‌ترین چشم‌ها را در میان تمام حیوانات دارند.

 

لوریس تنبل | Slow Lorises

 

لوریس تنبل

با دیدن چشمان بزرگ زیبا و معصوم لوریس تنبل، دلتان می خواهد آن را بغل کنید. به نظر می رسد که این حیوان چیزی به جز عشق برای اهدا کردن نداشته باشد، اما مراقب باشید، ممکن است این عشق سمی و کشنده باشد! بسیاری از انواع لوریس تنبل غده براکیال (بازویی) در بخش داخلی آرنجشان دارند. این غده می تواند ماده ای شفاف ترشح کند که در ترکیب با بزاق لوریس تنبل، سمی قوی را تشکیل می دهد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040