۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳

رنگ‌های نقاشی برای اتاق نشیمن

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ 13823 بازدیدکننده 0 نظر
رنگ‌های نقاشی برای اتاق نشیمن در این مقاله می خوانید

نقاشی سطوح، باعث محافظت و تزئین آن‌ها می‌شود و رنگ عنصری طراوت‌بخش است که موجب تغییر خلق و خو می‌شود. ...

رنگ‌های نقاشی برای اتاق نشیمن

مقدمه

نقاشی سطوح، باعث محافظت و تزئین آن‌ها می‌شود و رنگ عنصری طراوت‌بخش است که موجب تغییر خلق و خو می‌شود. اتاق نشیمن خانه‌ی ما به احتمال زیاد فضایی است که ما بیشتر زمان خود را در آن سپری می‌کنیم. علاوه‌بر این، اتاق نشیمن اتاقی است که بازدیدکنندگان و مهمانان شما آن را می‌بینند، بنابراین باید رنگ آن عالی باشد.

نقاشی اتاق نشیمن در رنگ‌های متفاوتی قابل‌اجراست که هر کدام از آن‌ها باعث اثرات مختلفی هستند.

 

رنگ سفید برای اتاق نشیمن

 

رنگ اتاق نشیمن

این رنگ زمانی که روی سقف استفاده شود، باعث می‌شود که سقف بلندتر به نظر برسد و حس یک فضای گسترده و پاک را به شما می‌دهد. این رنگ یک رنگ طبیعی است و به راحتی می تواند با هر رنگی تضاد ایجاد ‌کند. رنگ سفید با سایه‌هایی از آبی، کرم، صورتی، زرد و سبز، امروزه در خانه‌های شیک بسیار متداول است.
 

رنگ سبز برای اتاق نشیمن

 

رنگ اتاق نشیمن

رنگ سبز احساس تازگی و خنکی طبیعت را به بیننده داده و خستگی چشم‌ها را رفع می‌کند. هر سایه‌ای از سبز با ترکیب آبی و خاکستری سبب چشم‌اندازی لطیف و دل نشین می‌شود. رنگ سبز می‌تواند تضاد رنگی خوبی با نارنجی، هلویی، صورتی و قهوه‌ای روشن داشته باشد.
 

رنگ آبی برای اتاق نشیمن

 

رنگ اتاق نشیمن

رنگ آبی یادآور طبیعت است و رنگ مناسب اتاق خواب است. زمانی که سایه‌های آبی با رنگ سفید ترکیب می‌شود ، می تواند حس هوای تازه صبحگاهی را برای شما به همراه داشته باشد.
 

رنگ زرد برای اتاق نشیمن

 

رنگ اتاق نشیمن

نظر شما درباره‌ی جادوی زرد چیست؟  این رنگ فضایی روشن و شاد را برای اتاق ایجاد می‌کند. بااین‌حال هیچ‌وقت یک دیوار بسیار بزرگ را تماماً زرد نکنید، برای این که اینکار باعث می‌شود که اتاقی بیش از گرم و انرژی زا به نظر برسد.
 

رنگ قهوه‌ای برای اتاق نشیمن

 

رنگ اتاق نشیمن

رنگ قهوه‌ای امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته شده است. سایه های رنگ قهوه‌ای با وسایل چوبی بسیار عالی بوده و ترکیب قهوه‌ای ملایم با آبی و سبز، تضاد رنگی خیلی خوبی اینجا می‌کند.
 

رنگ صورتی برای اتاق نشیمن

 

رنگ اتاق نشیمن

این رنگ در اتاق نشیمن بسیار جذاب است. بعضی از انواع رنگ صورتی سبب می‌شود اتاق شما روشن به نظر برسد. هاله‌هایی از رنگ صورتی سبب ایجاد حسی رومانتیک در فضا خواهد شد.
 

رنگ‌های روشن برای اتاق نشیمن

 

رنگ اتاق نشیمن

رنگ‌هایی که مقدار زیادی سفید در آن‌ها استفاده شده است، می‌توانند باعث بزرگ‌تر و زنده به نظر رسیدن بیشتر فضا شوند . برای اتاق نشیمن بهتر است همه‌ی دیوارها و سقف رنگ‌های روشن داشته باشند. برای بالا بردن اثر رنگ‌های روشن، رنگ را با مبلمان خانه ست کنید.
 

رنگ‌های تیره برای اتاق نشیمن

 

رنگ اتاق نشیمن

رنگ‌های تیره در اتاق نشیمن سنگین‌تر بوده و محیط را تنگ‌تر می‌کند و به فرد حس کوچکی محیط را می‌دهد. بهتر است بیش از حد از این رنگ ها استفاده نشود.

 

رنگ‌های طبیعی برای اتاق نشیمن

 

رنگ اتاق نشیمن

حس سرزندگی را می‌توانید با استفاده از مبلمان روشن به اتاق نشیمن اضافه کنید.

 

رنگ‌های خاکی برای اتاق نشیمن


رنگ‌هایی مانند قرمز مایل به قهوه‌ای، قرمز پررنگ و قهوه‌ای ممکن است باعث تحریک احساسی و ایجاد حالت هایی همانند عصبانیت، پرخاشگری، و ... در افراد شود. بنابراین می توانید برای سرزنده شدن اتاق، مقداری از این رنگ‌ها استفاده کنید، ولی بهتر است در استفاده از آنها اعتدال را رعایت کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040