۲۵ تير ۱۳۹۲

ورزش و اشتها

۲۵ تير ۱۳۹۲ 4345 بازدیدکننده 3 نظر
ورزش و اشتها در این مقاله می خوانید

در این مقاله نکاتی راجع به ورزش و تاثیر آن بر اشتها و رژیم غذایی ذکر گردیده است. ...

ورزش و اشتها

آیا ورزش اشتها را زیاد میکند؟

این مساله که ورزش موجب زیاد شدن اشتها می شود، موضوعی است که اغلب در مورد آن اشتباه می کنند. تحقیقات نشان میدهد که ورزش، تمایل افرادی که عادت به آن ندارند را به خوردن غذای زیاد کاهش می دهد. بنابرین ورزش می تواند برای کم کردن وزن بدن عامل موثری به حساب آید.

 

آیا می توان بدون ورزش کردن و فقط با رژیم غذایی وزن بدن را کم کرد؟

البته این امکان وجود دارد، اما با استفاده همزمان ورزش و رژیم غذایی، می توان کاهش وزن بدن و تناسب اندام را با هم بدست آورد.

 

آیا با ورزش های بخصوص  می توان فقط چربی یک قسمت از بدن را کاهش داد؟

خیر، چربی به طور کلی از تمام بدن کم می شود. اما این کاهش، در قسمت شکم بیشتر به چشم می خورد. به عبارت دیگر شکم افراد بیشتر از پاها کوچک و لاغر می شود.

 

آیا این امکان وجود دارد که تعداد سلول های چربی را کم کرد؟

متاسفانه وقتی افراد به سن رشد می رسند، دیگر امکان کاهش تعداد سلول های چربی وجود ندارد، ولی می توان به وسیله کم تر کردن حجم آن، لاغر شد.تحقیقات نشان داده اند که غذای سالم توام با ورزش در سنین جوانی، از افزایش تعداد سلول های چربی جلوگیری می کند. به همین علت است که والدین باید مراقب سلامت بچه ها باشند و درمورد تغذیه و فعالیت بدنی آن ها توجه لازم را به کار ببرند.

 

آیا چربی بدن را می توان به عضله تبدیل کرد؟

چربی به عضله و عضله به چربی تبدیل نمی شود. اگر زیاد غذا بخورید و کم حرکت کنید، کالری اضافی ای که توسط مواد غذایی وارد بدن می شود، اعم از مواد نشاسته ای، قندی، پروتئینی یا چربی، در بدن به چربی تبدیل می شوند. اگر عضله به کار گرفته نشود، چروکیده و ضعیف می شود. وقتی شما ورزش می کنید، بافت های عضلانی بزرگتر و قوی تر و بافت چربی کوچک تر و ضعیف تر می شوند.  

 

آیا زیاد عرق کردن در حین ورزش می تواند موجب کاهش وزن بدن شود؟

تعریق زیاد بلافاصله از وزن بدن می کاهد، اما علت آن از بین رفتن بافت های  چربی نبوده و کاهش آب بدن میباشد. لازم به ذکر است این کاهش وزن، بلافاصله با نوشیدن آب جبران می شود.بنابرین بهتر است قبل از ورزش، و بعد از آن به نوشیدن آب اقدام شود تا آب بدن کم نگردد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040