۱۷ آبان ۱۳۹۲

رنگ هایی که تاثیر اولیه خوبی در افراد می گذارند

۱۷ آبان ۱۳۹۲ 5800 بازدیدکننده 7 نظر
رنگ هایی که تاثیر اولیه خوبی در افراد می گذارند در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با روانشناسی رنگ ها و اینکه چه رنگ هایی تاثیر اولیه خوبی بر روی افراد می گذارند آشنا خواهید شد. ...

رنگ هایی که تاثیر اولیه خوبی در افراد می گذارند

مقدمه

تنها در چند ثانیه اول برخورد، افراد مشخص می‌کنند که آیا از شما خوششان می‌آید و یا اینکه به شما نفرت پیدا می‌کنند. برخی از رنگ‌ها، پاسخی عاطفی در افراد ایجاد می‌کنند و یادگرفتن اینکه چه رنگ‌هایی بهترین تأثیر اولیه را در افراد می‌گذارند، می‌توانند در فرایند گرفتن کار، ملاقات با افراد جدید و مواردی دیگر به شما کمک کند.

 

سرمه‌ای و خاکستری

سرمه‌ای رنگی عالی برای مصاحبه‌ها می‌باشد. سرمه‌ای رنگی جدی بوده و با این وجود یکنواخت و خسته‌کننده نیست. برای مصاحبه‌ها و یا قرارهای ملاقات رسمی، کت و شلوار سرمه‌ای بپوشید تا حس اولیه خوبی در مورد حرفه‌ای بودن، اخلاق کاری و توجه به وضعیت خود به افراد مقابل بدهید. رنگ خاکستری نیز طبیعتی مشابه سرمه‌ای دارد. پوشیدن کت و شلوارهای خاکستری تیره برای آقایان و لباس‌های خاکستری روشن برای خانم‌ها پیشنهاد می‌شود.

 

سیاه

سیاه رنگی قوی است و به همین دلیل، پیام قوی ای از خود ساطع می‌کند. اگر شما رنگ‌های سیاه و سفید بپوشید، برخی از افراد شما را فردی قدرتمند و جدی تصور می‌کنند. سیاه، رنگ غالب در مد است و به همین دلیل باعث می‌شود که مردم شما را فردی خوش‌پوش تصور کنند. با این وجود، سیاه در برخی موارد ممکن است یکنواخت و خسته‌کننده به نظر برسد. هر گونه حس منفی رنگ سیاه را با پوشیدن لوازم جانبی با رنگ‌های روشن از بین ببرید. به طور مثال، خانم‌ها می‌توانند یک کیف روشن به همراه داشته و یا روسری ای روشن به سر کنند. آقایان می‌توانند یک دستمال رنگی را در جیب خود قرار دهند و یا کروات روشن استفاده کنند.

 

بنفش

رنگ بنفش معمولاً در تصاویر سلطنتی دیده می‌شود و به همین دلیل با زندگی لوکس و شاهانه مرتبط شده است. همچنین بنفش رنگی است که وفاداری را نشان می‌دهد. در صورتی که می‌خواهید به ملاقات دوستان جدید بروید، از این رنگ استفاده کنید تا حسی از برازندگی و وفاداری خود را به فرد مقابل منتقل کنید. بعلاوه، این رنگ در زمان انجام مذاکرات در کار، می‌تواند حس اولیه خوبی به فرد مقابل بدهد.

 

قرمز

قرمز رنگی جسورانه است و باید صرفاً در شرایطی پوشیده شود که شما قصد دارید حس اولیه خوبی به فرد یا افراد مقابل منتقل کنید. رنگ قرمز با خشم و پرخاشگری همراه است. زمانی که می‌خواهید فرد مقابل شما، رفتار پر جسارت شما برای انجام کاری مهم را تحسین کند و یا زمانی که می‌خواهید فرد قوی تر در انجام مذاکرات باشید، پوشیدن این رنگ می‌تواند به شما کمک کند.

 

صورتی

صورتی رنگی آرامش‌بخش و رومانتیک است. خانم‌هایی که از رنگ صورتی استفاده می‌کنند، جنبه زنانه خود را بیشتر نشان داده و آقایانی که آن‌قدر جرئت دارند که رنگ صورتی بپوشند، اطمینان و اعتمادبه‌نفس خود به مردانگی‌شان را نشان می‌دهند. به این علت که صورتی، تأثیر روانی در آرام کردن سرعت کار افراد دارد، از پوشیدن این رنگ در یک محیط کاری پر جنب و جوش خودداری کنید.

 

زرد

رنگ‌های تن زرد، در صورتی که فردی که آن‌ها را می‌پوشد پوستی با تن رنگی گرم داشته باشد، می‌توانند تأثیر اولیه خوبی در افراد ایجاد کند. رنگ‌های چهره گرم، معمولاً تن رنگی قرمز، زرد و یا صورتی دارند. رنگ‌های طلایی، قهوه‌ای، زرد و سفید در لباس و آرایش، معمولاً در افرادی با رنگ‌های چهره گرم خوب به نظر می‌رسند. این رنگ‌ها، حسی از شادی و ثروت را منتقل می‌کنند.

 

سفید

سفید، رنگی نرم است که حسی از بی‌گناهی منتقل می‌کند. همچنین برای آرام کردن شدت رنگ‌های تیره‌تر و جسورانه‌تر مناسب است. برای تمام ملاقات های اولیه کاری و یا اجتماعی، سفید رنگ مناسبی است.
 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040