۶ بهمن ۱۳۹۵

دلایل قطع اتصال به شبکه وای فای

۶ بهمن ۱۳۹۵ 3786 بازدیدکننده 0 نظر
دلایل قطع اتصال به شبکه وای فای در این مقاله می خوانید

شاید بدون هیچ دلیل مشخصی ارتباط وای فای شما قطع شده باشد. این نوع مشکل در شبکه اغلب شما را کلافه می‌کند، اما خوشبختانه راه‌حل‌هایی وجود خواهد داشت.  ...

دلایل قطع اتصال به شبکه وای فای

تداخلات رادیویی وای فای

سیگنال‌های رادیویی وسایل الکتریکی متفاوتی که توسط شما استفاده می‌شوند ممکن است با سیگنال شبکه‌ی وای فای تداخل داشته باشند. برای مثال تلفن‌های بی‌سیم، وسایل بلوتوث، ریموت درب بازکن‌ها و فرهای ماکروویو هرکدام در زمان روشن شدن باعث ایجاد اختلال در شبکه‌ی وای فای شما خواهند شد. شما می‌توانید این وسایل را جابجا کرده و یا کمی تغییر در تنظیمات رادیویی وای فای خود اعمال کنید تا از بروز این مشکل جلوگیری نمایید.

 

قدرت و رنج ناکافی وای فای

حتی بدون تداخل از جانب تجهیزات دیگر، ارتباطات وای فای ممکن است بر اثر قرار گرفتن وسیله‌ی شما در مرز رنج سیگنال وای فای قطع یا ضعیف شود. ارتباطات وای فای اغلب با فاصله ضعیف‌تر می‌شوند. جابجا کردن کامپیوتر یا هر وسیله‌ی دیگری که با آن کار می‌کنید می‌تواند یک راه‌حل باشد اما همیشه این کار ساده نخواهد بود. در این شرایط می‌توانید از تقویت‌کننده‌های آنتن یا دیگر تجهیزات برای بهبود سیگنال وای فای استفاده کنید.

 

ارتباطات ندانسته به شبکه‌ی وای فای نادرست

اگر در همسایگی دو شبکه‌ی وای فای هم نام بدون کد امنیتی وجود داشته باشند ممکن است دستگاه الکتریکی شما بدون اینکه بدانید به شبکه‌ی اشتباه متصل گردد. این اتفاق باعث بروز تداخلات و مشکلات رنج سیگنال خواهد شد که در بالا توضیح دادیم. بعلاوه هرزمان شبکه‌ی همسایه قطع باشد کامپیوتر شما ارتباط خود را از دست خواهد داد. بهتر است ایمنی‌های لازم را رعایت کنید تا مطمئن باشید کامپیوتر شما به شبکه‌ی درستی وصل می‌شود.

 

نیاز به به‌روزرسانی درایور شبکه یا Firmware

هر کامپیوتری که به یک شبکه‌ی وای فای متصل شده است مجهز به نرم‌افزارهای کوچکی به نام درایورهای دستگاه می‌باشد. درایور شبکه‌ی وای فای عملکردهای مختلف سخت‌افزار وای فای را کنترل می‌کند. روترهای شبکه شامل تکنولوژی مرتبطی به نام Firmware هستند. درایورهای شبکه و Firmware هردو می‌توانند به‌مرورزمان از کار افتاده و قدیمی شوند. به‌روزرسانی نسخه‌های جدیدتر این دو گاه مشکل ارتباط شما در شبکه را حل خواهد کرد.

 

نصب نرم‌افزارهای ناسازگار

ارتباطات شبکه‌ی وای  فای ممکن است بر اثر نصب و اجرای یک برنامه‌ی ناسازگار روی دستگاه شما قطع شوند. از جمله این‌ها نرم‌افزارهای سیستم‌عامل، سرویس‌های سیستم‌عامل و دیگر نرم‌افزارهایی هستند که قابلیت‌های شبکه در سیستم‌عامل را تغییر می‌دهند.

 

بار زیاد/گرمای زیاد روی اکسس پوینت وایرلس

صاحبان برخی از روترهای وایرلس ( و دیگر انواع اکسس پوینت های وایرلس ) گاه می‌گویند در زمان‌هایی که ترافیک سنگین در شبکه وجود دارد ارتباط آن‌ها با مشکل مواجه می‌شود. برای مثال این اتفاق زمانی می‌افتد که به بازی‌های آنلاین می‌پردازید یا فایل های بزرگ را کپی می‌کنید. روترها ممکن است بر اثر بار زیاد داده به طور موقت از کار بیفتند. اگر دمای روتر نیز بالا برود شاید تا زمان خنک  شدن کار نکند. باید روتر خود را در جایی نصب کنید که جریان هوای مناسبی دارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040