۱ دي ۱۳۹۵

چگونه سیگنال وای فای را تقویت کنیم

۱ دي ۱۳۹۵ 2030 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه سیگنال وای فای را تقویت کنیم در این مقاله می خوانید

حتی اگر خانه‌ی بزرگی دارید نکات زیادی برای بهبود سیگنال وای فای شما وجود دارد. ...

چگونه سیگنال وای فای را تقویت کنیم

جابجایی دستگاه‌های وایرلس

تقویت وای فای

اگر وسایل وایرلس دیگری مانند گوشی یا مانیتور کودک در خانه‌ی شما در جایی که با مشکل روبرو می‌شوید وجود دارند سعی کنید آن‌ها را به جایی ببرید که در آن زیاد به اتصال وایرلس نیازی ندارید.

 

جابجایی روتر

تقویت وای فای

سیگنال وایرلس می‌تواند با عبور از دیوار یا اشیای سخت دیگر تضعیف شود. اگر روتر شما در یک سمت از خانه است می‌تواند در سمت دیگر سیگنال ضعیف شود. بهترین مکان برای قرار دادن روتر در نقطه‌ی مرکزی خانه است که اطراف آن بدون دیوار یا وسایل دیگر باشد.

 همچنین باید دقت داشته باشید سیگنال برای طی کردن مسیر خود شاید مجبور به عبور از چیزهایی باشد که آن را ضعیف می‌کنند. سیگنال عبور از اشیای سخت را دوست ندارد و خصوصاً از وسایل الکتریکی بیزار است.

 

تغییر دادن کانال

تقویت وای فای

باور داشته باشید یا نه، تنها یک تنظیم روی روتر شاید پاسخ تمام مشکلات شما باشد. اغلب این کار با رفتن به آدرسی خاص در مرورگر امکان‌پذیر است. متداول‌ترین کانال‌ها 1، 6 و 11 هستند. این‌ها تنها کانال‌هایی می‌باشند که روی هم نمی‌افتند و در نتیجه بهترین سیگنال را دریافت خواهید کرد. در اغلب روترها به صورت پیش‌فرض کانال روی اتوماتیک تنظیم شده است و به این معناست که روتر شاید به صورت خودکار یک کانال ضعیف را انتخاب کند.

 

خرید یک آنتن خارجی

تقویت وای فای

همیشه امکان این وجود ندارد که روتر را جابجا کنید اما بسیاری از روترها از آنتن‌های خارجی پشتیبانی می‌کنند. شما نمی‌توانید این آنتن را زیاد دور از روتر قرار دهید اما اگر روتر زیر میز قرار گرفته و راهی برای بیرون آوردن آن نیست یک آنتن خارجی می‌تواند راهی عالی برای گرفتن سیگنال از یک موقعیت بهتر باشد.

 

خرید یک وای فای اکستندر

تقویت وای فای

اگر خانه‌ای بزرگ دارید شاید بخواهید یک وای فای اکستندر بخرید. این ابزار به شبکه‌ی وای فای شما متصل شده و سیگنال را دوباره ارسال می‌کند و اجازه می‌دهد شما به آن متصل شده و با وجود دور بودن از روتر یک سیگنال قوی تر دریافت کنید. به یاد داشته باشید وای فای اکستندر باید برای کارکرد درست سیگنال قوی دریافت کند بنابراین نباید آن را در همان جایی بگذارید که اتصالی ضعیف دارید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040