۱۱ آذر ۱۳۹۵

5 کار که در زمان خرید کامپیوتر جدید باید انجام دهید

۱۱ آذر ۱۳۹۵ 3911 بازدیدکننده 0 نظر
5 کار که در زمان خرید کامپیوتر جدید باید انجام دهید در این مقاله می خوانید

اهمیتی ندارد چه نوع سیستمی خریداری کرده‌اید. شما باید این 5 کار را روی دستگاه جدیدتان انجام دهید. ...

5 کار که در زمان خرید کامپیوتر جدید باید انجام دهید

به‌روزرسانی برنامه‌های ضدویروس

مسلماً چیزی که اصلاً دوست ندارید درگیر شدن کامپیوتر جدید شما با ویروس‌ها و بد افزارهاست. اغلب اکثر کامپیوترهای جدید خود دارای برنامه‌ی آنتی ویروس نصب‌شده هستند. اما شاید این برنامه به‌روزرسانی نشده باشد. بنابراین پس از نصب به تنظیمات اسکنر بروید و definitions را به‌روزرسانی کنید – دستورالعمل‌هایی که به شما یاد می‌دهند برنامه چگونه ویروس را شناسایی و پاک می‌کند.

 

نصب آپدیت های در دسترس ویندوز

بله درست است، شما فکر می‌کنید کامپیوتر جدیدتان با کاملاً بروز باشد اما گاه این‌طور نیست.  ماکروسافت آپدیت های امنیتی و غیرامنیتی ارائه می‌کند که اغلب برای یک ماه هستند و شاید از این زمان گذشته باشد. ابزارهای به‌روزرسانی ویندوز تنظیم‌شده‌اند تا به طور خودکار آپدیت های جدید را دانلود و نصب کنند. شاید این موضوع خوب باشد اما می‌تواند به علت کارهایی که در چند ساعت اولیه‌ی کار شما با کامپیوتر جدید در پس زمینه انجام می‌دهد کمی حوصله‌ی شما را سر ببرد.

 

نصب برنامه‌ی ریکاوری فایل

شاید این مورد شما را متعجب کند. چرا باید برای کامپیوتری  که تابه حال با آن کارنکرده‌اید برنامه‌ای نصب کنید که به بازیابی فایل های اشتباهاً پاک‌شده کمک  کند؟ علت این است: شما در مورد بازیابی فایل ها اغلب باید قبل از استفاده برنامه را  نصب‌کرده باشید، شاید در هارد درایو در بخش فایل های پاک شده ی شما اطلاعاتی برای همیشه روی آن جایگزین شود و این ریسکی است که شما نخواهید پذیرفت.

 

ثبت‌نام برای خدمات آنلاین بک آپ

گام مهم دیگری که روزی برای آن خوشحال خواهید شد. خدمات بک آپ آنلاین ترکیبی از ابزارهای نرم افزاری و خدمات ثبت‌نام هستند که اطلاعات شما را دور از خانه یا شرکتتان در جایی ایمن نگهداری می‌کنند. خدمات آنلاین بک آپ بهترین و به صرفه‌ترین راه حل طولانی مدت برای نگهداری ایمن اطلاعات شما هستند.

 

پاک کردن برنامه‌هایی که نمی‌خواهید

شاید متوجه شده باشید که کامپیوتر جدید شما برنامه‌های زیادی با خود دارد. در ظاهر پاک نکردن این برنامه‌ها آسیب زیادی به شما نمی‌رساند و تنها کمی از فضای هارد درایو را گرفته است. اما در حقیقت بسیاری از این برنامه‌های نصب‌شده در پس زمینه اجرا می‌شوند و مقدار زیادی از حافظه و قدرت پردازشگر را استفاده می‌کنند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040