۳ آذر ۱۳۹۵

حل مشکل برقراری ارتباط با وایرلس

۳ آذر ۱۳۹۵ 3480 بازدیدکننده 0 نظر
حل مشکل برقراری ارتباط با وایرلس در این مقاله می خوانید

حل مشکلات اتصال به وای فای با چند راهکار ساده ...

حل مشکل برقراری ارتباط با وایرلس

چک کنید وایرلس روشن است یا نه

در سخت‌افزار خود به دنبال کلید یا عملکرد خاصی باشید که بتواند وایرلس را روشن یا خاموش کند – شاید تصادفاً خاموش شده باشد. کلید مربوطه را فشرده یا سوئیچ را تغییر دهید تا ببینید مشکل حل می‌شود یا نه.

همچنین گاهی وایرلس توسط تنظیمات مدیریت در لپ‌تاپ یا موبایل شما غیرفعال شده است. برای حل این مشکل به Power Options دستگاه خود رفته و تنظیمات را تغییر دهید تا دیگر وایرلس بر اثر محرک‌هایی مانند کم شدن شارژ باطری غیرفعال نشود.

اگر از آداپتور  USB برای وایرلس استفاده می‌کنید مطمئن شوید درست متصل شده است. در گوشی‌های هوشمند شما باید چک کنید تا در تنظیمات اصلی تلفن، وایرلس فعال شده باشد.

 

نزدیک شدن  به روتر یا اکسس پوینت

پنجره‌ها، دیوارها، مبلمان، تلفن‌های بی‌سیم، وسایل فلزی و موانع مشابه دیگر می‌توانند روی قدرت سیگنال وایرلس شما اثرگذار باشند. اگر می‌توانید به منبع سیگنال وایرلس نزدیک‌تر شوید. برای شبکه‌ی خانگی سعی کنید روتر وایرلس را در نقطه‌ای مرکزی تر در خانه قرار دهید.

 

ریستارت کردن روتر یا اکسس پوینت

اگر به روتر  وایرلس دسترسی دارید  آن را خاموش کرده و روتر را ریستارت کنید. گاهی این کار ارتباط شما را برقرار می‌کند.

گاهی شرایط آب و هوایی یا اختلالات الکتریکی می‌تواند تنظیمات وایرلس را به حالت پیش‌فرض اولیه برگرداند. اگر اخیراً طوفان بدی در محل زندگی شما رخ داده است سعی کنید با استفاده از تنظیمات پیش‌فرض ارائه‌شده در راهنمای سازنده به روتر وایرلس خود متصل شوید. اگر با تنظیمات پیش‌فرض توانستید متصل شوید باید دوباره تنظیمات شخصی خود را وارد کنید، مانند رمز امنیتی WPA.

 

چک کردن نام شبکه وای فای یا SSID

اغلب کامپیوتر یا تلفن هوشمند شما به صورت خودکار شبکه‌های وایرلس در دسترس را پیدا کرده و اجازه می‌دهند شما یکی از آن‌ها را برای اتصال انتخاب کنید. برخی شبکه‌های  وایرلس به صورت مخفی تنظیم‌شده‌اند. اگر نمی‌توانید در لیست شبکه‌های وایرلس در دسترس نام شبکه‌ای را پیدا کنید از صاحب شبکه رمز عبور و SSID یا نام آن را بپرسید. سپس به صورت دستی شبکه‌ی وایرلس جدید را وارد کنید.

 

دریافت خودکار تنظیمات IP و  gatewayدر کارت شبکه

بیشتر روترهای شبکه مانند سرورهای DHCP تنظیم‌شده‌اند که به کامپیوتر و دیگر دستگاه‌ها اجازه می‌دهد به شبکه ملحق شوند، بنابراین نیازی نیست آدرس آی پی آن‌ها به صورت دستی وارد شود. تنظیمات TCP/IP در آداپتور شبکه‌ی وایرلس خود را چک کنید تا مطمئن شوید آداپتور به صورت خودکار تنظیمات را از سرور DHCP دریافت می‌کند.

 

به‌روزرسانی درایور کارت  شبکه و سیستم‌عامل

مشکلات درایور می‌توانند باعث ایجاد مشکل در اتصال به شبکه شوند –درایور شبکه شاید تاریخش گذشته باشد، یک درایور جدید می‌تواند مشکل‌ساز شده باشد، روتر وایرلس اخیراً ارتقا یافته است و ... در ابتدا سیستم را به‌روزرسانی کنید. با رفتن به قسمت Windows Update می‌توانید شاهد به‌روزرسانی‌های پیشنهادی برای هردو سیستم‌عامل و آداپتور شبکه باشید. همچنین به وب‌سایت روتر بروید تا ببینید هیچ به‌روزرسانی برای firmware  وجود دارد یا نه.

 

بگذارید کامپیوتر حل مشکل را امتحان کند

ویندوز می‌تواند برخی مشکلات وایرلس را برای شما حل کند. روی آیکون اتصال شبکه در نوار  وظیفه کلیک کرده و گزینه‌ی Repair در ویندوز XP یا Diagnose and Repair در ویندوز 7 یا ویستا را انتخاب کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040