۵ مرداد ۱۳۹۵

نکات امنیتی برای کاربران اندروید

۵ مرداد ۱۳۹۵ 2889 بازدیدکننده 0 نظر
نکات امنیتی برای کاربران اندروید در این مقاله می خوانید

اگر از ابزار اندروید استفاده می‌کنید مسلماً نگران تهدیدهای زیادی هستید که ممکن است مشکل‌ساز شوند. در اینجا راه‌های ساده‌ای برای حفاظت از گوشی شما آورده شده است. ...

نکات امنیتی برای کاربران اندروید

گوگل نکاتی امنیتی پیشنهاد می‌دهد

امنیت اندروید

یکی از این نکات استفاده از Google Play برای دانلود برنامه‌هاست. البته جایگزین‌های دیگری نیز برای دانلود برنامه وجود دارد که همه مطمئن نیستند. اگر برنامه‌ای  را در جای دیگری پیدا کردید باید در ابتدا از آن مطمئن شده و بعد دانلود کنید. اطلاعات سازنده‌ی برنامه را قبل از دانلود بخوانید.

 

روت کردن اجازه‌ی کنترل دستگاه را می‌دهد

امنیت اندروید

با این کار شما می‌توانید روی دستگاه خود کنترل داشته باشید از جمله نصب نرم‌افزارهای امنیتی قوی و دسترسی سریع به آپدیت های نرم‌افزار اندروید که اغلب دارای بسته‌های امنیتی هستند. به‌روز نگه‌داشتن نرم‌افزار راهی عالی برای جلوگیری از آسیب‌های وارده به اندروید است.

 

قفل کردن صفحه با پسورد

امنیت اندروید

شاید باز کردن قفل گوشی شما را اذیت کند اما این راه برای دور کردن جاسوسان از گوشی شما عالی  است.

 

Android Device Manager را نصب کنید

امنیت اندروید

این کار کمک می‌کند از راه دور بتوانید گوشی خود را قفل کنید، جای آن را پیدا کنید و در صورت گم کردن گوشی اطلاعات آن را پاک‌کنید. این ترفند راهی ساده و سریع است، اگر گوشی خود را جایی فراموش کنید از نداشتن آن پشیمان خواهید شد. به یاد داشته باشید که دنبال کردن مسیر نیاز به این دارد که شما تنظیمات مکان در گوشی خود را فعال کرده باشید و این باعث سریع تر تمام شدن باطری خواهد شد.

 

دسترسی برنامه‌ها را چک کنید

امنیت اندروید

 با کمک Android Marshmallow شما می‌توانید چیزهایی که برنامه‌ها به آن دسترسی دارند را شخصی سازی کنید و این اجازه‌ها را در تنظیمات خود به کار ببرید. در اینجا شما می‌توانید برنامه‌هایی که استفاده نمی‌کنید را پاک‌کرده و حجم حافظه را افزایش دهید.

 

پنهان کردن اطلاعات گوشی

امنیت اندروید

شما می‌توانید این مورد را در تنظیمات خود در زیر گزینه‌ی security چک کنید. دقت داشته باشید این کار شاید یک ساعت زمان ببرد و باید گوشی‌تان را به برق وصل کنید. بهتر است آن را برای شب  بگذارید.

 

باغریبه ها صحبت نکنید

امنیت اندروید

این موضوع برای افراد بسیاری مشهود است اما باید آن را به شما یادآوری کنیم. روی لینک هایی که از شماره‌ها یا ایمیل‌های ناشناس برای شما فرستاده می‌شوند کلیک نکنید. به جای آن فوراً آن پیام را پاک‌کنید. با وجودی که بیشتر این لینک ها بی‌خطر هستند اما برخی می‌توانند به دستگاه شما آسیب برسانند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040