۲ مرداد ۱۳۹۵

10 چیز که نباید در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

۲ مرداد ۱۳۹۵ 2489 بازدیدکننده 1 نظر
10 چیز که نباید در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید در این مقاله می خوانید

ما اطلاعات زیادی در مورد زندگی روزانه‌ی خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذاریم. اما باید یاد بگیرید خط محدودیت برای اشتراک‌گذاری مطالب کجاست. ...

10 چیز که نباید در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

تاریخ کامل تولد

درحالی‌که دوست دارید روز تولدتان هزاران پیام تبریک داشته باشید اما نوشتن کامل تاریخ تولد برای کلاه‌برداران  و دزدان اطلاعاتی کلیدی را فراهم می‌کند. آن‌ها با این اطلاعات شاید بتوانند حساب‌های کاربری ای که به نام شما هستند را باز کنند.

 

موقعیت کنونی شما

امنیت در فضای مجازی

افراد زیادی نمی‌دانند در زمان گذاشتن یک  پست یا به‌روزرسانی آن ممکن است موقعیت کنونی خود  را به‌روزرسانی کرده باشند و دادن اطلاعات در مورد  محلی که اکنون در آن هستید می‌تواند خطرناک باشد زیرا دارید به دزدان می‌گویید که شاید شما در خانه نباشید.

 

تصاویر کودکان با تگ نام آن‌ها

امنیت در فضای مجازی

شما برای مراقبت از کودک خود هر کاری حاضرید انجام دهید  اما با تگ کردن هزاران پست با نام آن‌ها بدون اطلاع ممکن است برایشان دردسر درست بکنید. مشکل اینجاست که شما نمی‌توانید مطمئن باشید که فقط دوستانتان می‌توانند این تصاویر را ببینند، شاید گوشی دوست شما را دزدیده باشند و او هیچ رمزی برای برنامه‌های شخصی خود نداشته باشد. فکر کنید هر چیزی که می‌گذارید برای همه قابل دیدن است و اگر این را نمی‌خواهید آن‌ها را به اشتراک نگذارید.

 

آدرس خانه‌ی شما

در اینجا هم شما نمی‌دانید چه کسانی ممکن است به پروفایل شما نگاه کنند. محل زندگی خود را نگویید زیرا اطلاعات بدی برای دزدان و کلاه‌برداران فراهم می‌کند. می‌دانید کلاه‌برداران چه کارهایی می‌توانند با آدرس شما انجام دهند؟

 

تلفن واقعی

شاید بخواهید دوستانتان بتوانند با شما به راحتی تماس بگیرند اما اطلاعات در مورد تلفن واقعی شما ممکن است به دست افراد نادرستی بیفتد. ممکن است آن‌ها با  کمک استفاده از یک  ابزار ردیاب تلفن همراه که به صورت رایگان در اینترنت هم وجود دارد بتوانند به محل کنونی شما دسترسی یابند. یک راه ساده برای  این کار استفاده از Google Voice است.

 

وضعیت زندگی شما

دادن اطلاعات در مورد زندگی‌تان مانند این است که بگویید چه زمان‌هایی در خانه تنها هستید. بهتر است کمی مرموز باشید و در  پاسخ به پرسش‌های این‌چنینی تنها بگویید" وضعیت من کمی پیچیده است".

 

تصاویر با تگ جغرافیایی

امنیت در فضای مجازی

هیچ راهنمایی بهتر  از این‌گونه تصاویر برای دادن اطلاعات در مورد محل فعلی شما وجود ندارد. ممکن است تلفن همراهتان مکان تمام تصاویر را بدون اینکه بدانید ذخیره می‌کند. بهتر است اطلاعات بیشتری در مورد تنظیمات تلفن همراه خود کسب کنید و تگ نام مکان را از روی عکس‌ها حذف کنید.

 

برنامه‌ی سفر

امنیت در فضای مجازی

" سلام، من 25 ام خانه نیستم  و شما می‌توانید برای دزدی به خانه‌ی من بیایید." این چیزی است که شما در شبکه‌های اجتماعی  در مورد خود دارید می‌گویید. بهتراست برای گذاشتن تصاویر سفر تا زمان برگشت خود صبر کنید.

 

چیزهایی که دوست ندارید کسی بداند

قبل از گذاشتن یک پست فکر کنید آیا مشکلی ندارم رئیس یا خانواده‌ی من این تصویر را ببینند؟ اگر این‌طور است آن را نگذارید.

 

اطلاعات در مورد کار یا پروژه‌ها

امنیت در فضای مجازی

صحبت در مورد مسائل مربوط به کار در شبکه‌های اجتماعی ایده‌ی خوبی نیست. حتی با گفتن اینکه چگونه در یک پروژه شکست‌خورده‌اید شما دارید اطلاعات ارزشمندی را برای رقیبان کاری خود فراهم می‌کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040