۴ مهر ۱۳۹۴

چگونه در ویندوز 10 کامپیوتر خود را تبدیل به وای فای هات اسپات کنیم

۴ مهر ۱۳۹۴ 22657 بازدیدکننده 1 نظر
چگونه در ویندوز 10 کامپیوتر خود را تبدیل به وای فای هات اسپات کنیم در این مقاله می خوانید

گاهی پیش می‌آید که تنها یک نقطه‌ی دسترسی به اینترنت دارید اما می‌خواهید با وسایل متعدد به آن وصل شوید. این کار در ویندوز 10 چگونه ممکن است؟ ...

چگونه در ویندوز 10 کامپیوتر خود را تبدیل به وای فای هات اسپات کنیم

برای اشتراک‌گذاری اینترنت رایانه‌ی خود باید در حالت ادمین پنجره‌ی خط فرمان (command prompt ) را بازکرده و تعدادی دستور را در آن بنویسید.

1. در مد ادمین با راست کلیک کردن روی دکمه‌ی استارت ویندوز و انتخاب گزینه‌ی  Command Prompt (Admin) پنجره‌ی خط فرمان را بازکنید. به‌جای این کار می‌توانید از کلیدهای میانبر در صفحه‌کلید استفاده کنید: کلید ویندوز+X. سپس گزینه‌ی Command Prompt را انتخاب نمایید.

2. زمانی که پنجره‌ی Administrator: Command Prompt باز شد دستور زیر را تایپ کنید:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=[networkSSID] key=[password]

فیلدهای networkSSID  و password  را به ترتیب با نامی که می‌خواهید برای شبکه‌ی هات اسپات جدید انتخاب کنید و رمز عبور انتخابی خود جایگزین کنید. ( شما این نام‌ها را برای اتصال وسایل دیگر به هات اسپات وای فای کامپیوتر استفاده خواهید کرد ) سپس ENTER را بزنید.

3. سپس برای فعال شدن شبکه دستور زیر را تایپ کنید:

netsh wlan start hostednetwork

سپس Enter را بزنید. این کار یک اتصال شبکه‌ای وایرلس را فراهم می‌کند.

4. حالا به صفحه‌ی اتصالات شبکه در ویندوز بروید ( در بخش جستجوی taskbar در ویندوز 10 network connections را تایپ کنید و روی View network connections کلیک کنید و یا به آدرس Control Panel > Network and Internet > Network Connections بروید )

5. روی شبکه‌ای که منبع اصلی ارتباط شبکه‌ای کامپیوتر شماست راست کلیک کنید ( برای مثال اتصال اترنت و یا اتصال پهنای باند 4G)

6. از منوی محتوا گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید.

7. به تب Sharing رفته و تیک کنار Allow other network users to connect through this computer's internet connection را بزنید. ( به کاربران شبکه‌های دیگر اجازه دهید تا از طریق اتصال اینترنت این کامپیوتر به شبکه متصل شوند )

8. از لیست بالا پایین‌رونده اتصال وای فای که درست کرده‌اید را انتخاب کنید.

9. گزینه‌ی OK را زده و پنجره‌ی properties را ببندید.

حالا باید هات اسپات وای فای را در پنجره‌ی network and sharing center ویندوز 10 ببینید. شبکه‌ی وای فای جدید را در تنظیمات وایرلس وسایل دیگر انتخاب کنید و رمز عبوری که برای هات اسپات تعیین کرده بودید را وارد کنید.  

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040