۲۷ دي ۱۳۹۳

چگونه فهرست مخاطبان از دست رفته در آیفون را بازیابی کنیم

۲۷ دي ۱۳۹۳ 27275 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه فهرست مخاطبان از دست رفته در آیفون را بازیابی کنیم در این مقاله می خوانید

 اگر فهرست مخاطبان در گوشی آیفون تان را از دست داده‌اید، فاجعه رخ نداده است چرا که آیفون (و همچنین آیتیونز و آیکلود) برای شما امکان داشتن یک نسخه پشتیبان را فراهم کرده است. ...

چگونه فهرست مخاطبان از دست رفته در آیفون را بازیابی کنیم

 

 بازیابی نسخه پشتیبان حدود 1 ساعت یا بیشتر طول می‌کشد و برای این کار شما باید تمام اطلاعات روی آیفون خود را پاک‌کنید. 

در صورتی که شما فهرست مخاطبانتان را با آی کلود (iCloud) همگام (سینک) کرده باشید، بازیابی از آیتونز (iTunes) پیچیده و مشکل خواهد بود. (همانند بازیابی از نسخه پشتیبان آی کلود نیست). همگام‌سازی هر چند ثانیه یک بار انجام می‌شود، بنابراین شما باید به طور موقت آی کلود را غیرفعال کنید در غیر این صورت آی کلود تمام مخاطبان شما را قبل از آنکه بتوانید آن‌ها را ببینید، حذف می‌کند. 

 

  بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

برای بازیابی فهرست مخاطبان، نیاز نیست ابتدا نسخه پشتیبان تهیه کنید

 

بازیابی فهرست مخاطبان از آیتونز

مرحله اول:

مکان نسخه پشتیبان آیتونز خود را پیدا کنید. در ویندوز 8.1 نسخه پشتیبان در آدرس Users(username)AppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup قرار دارد. برای پیدا کردن سریع آن می‌توانید بر روی آیکون جستجو (search) در صفحه استارت ویندوز (Windows Start) کلیک کرده و عبارت "%appdata%" را نوشته و سپس دکمه اینتر را بزنید. حال برای کپی گرفتن از فایل، راست کلیک کرده و آن را داخل همان فولدر کپی می‌کنیم تا یک نسخه پشتیبان از آن ایجاد شود. 

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

کپی گرفتن از فایل نسخه پشتیبان آیفون

 

مرحله دوم: 

آیتونز را باز کنید و مطمئن شوید که تا آخرین ورژن به‌روزرسانی شده است. آیفون خود را به رایانه خود متصل کنید. در برنامه آیتونز از سربرگ File در Menu گزینه "Devices" (دستگاه¬ها) را انتخاب کرده و از آن جا "Back Up" را انتخاب کنید. اگر نمی‌توانید سربرگ File را پیدا کنید، با فشردن "Ctrl-B" (کنترل و دکمه B) سربرگ File در نوار Menu نشان داده می‌شود

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

از آیفون خود نسخه پشتیبان بگیرید

 

مرحله سوم:

اگر شما از آی کلود برای پشتیبان گیری از مخاطبان خود استفاده می‌کنید، به My Apple ID بروید. در آنجا بر روی "Manage Your Apple ID" کلیک کرده و وارد (sign in) حساب (Account) خود شده و رمز عبور (password) خود را تغییر دهید. این کار از همگام‌سازی آی کلود (iCloud) و پاک کردن مخاطبان در جاهای دیگر جلوگیری می‌کند. بنابراین در این مرحله هنوز نباید رمز عبور جدید خود را در آیفونتان تغییر دهید.

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

رمز عبور خود در Apple ID را تغییر دهید. 

 

مرحله چهارم:

در قسمت Menu در iTunes بر روی File"" کلیک کرده و""Devices را انتخاب کنید. سپس بر روی"Restore from Back up" کلیک کرده و مراحل بعدی را طی کنید تا همه اطلاعات بر روی آیفون خود را حذف کرده و اطلاعات نسخه پشتیبان قبلی (نسخه پشتیبانی که پیش از پاک شدن مخاطبانتان گرفته بودید) بازیابی شود. هنگامی که بازیابی اطلاعات به اتمام رسید، آیفون را از رایانه خود جدا کنید. اپلیکیشن "Contacts" (مدیریت مخاطبان) آیفون را اجرا کنید. فهرست مخاطبان از دست رفته شما باید آنجا باشد. اگر شما از آی کلود استفاده نمی‌کنید، کار شما در این مرحله به پایان می‌رسد.

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

بازیابی نسخه پشتیبان قبلی

 

مرحله پنجم:

اگر شما از آی کلود برای همگام‌سازی فهرست مخاطبان استفاده می‌کنید، وارد "Settings" شده، گزینه "iCloud" و سپس گزینه "Delete Account" را انتخاب کنید. پس از اتمام، گزینه "Keep on My iPhone" را انتخاب کنید تا اطلاعات حذف نشوند. 

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

حساب آی کلود در آیفون خود را حذف کنید

 

مرحله ششم:

اگر شما آی کلود را با فهرست مخاطبان در رایانه خود همگام‌سازی می‌کنید، یک حساب کاربری جدید در رایانه خود ایجاد کنید. برای این کار کنترل پنل (Control Panel) آی کلود را بازکرده و از حساب آی کلود خود خارج شوید.

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

از کنترل پنل آی کلود خارج شوید. 

 

مرحله هفتم:

از حساب کاربری خود در ویندوز خارج شوید و وارد حساب جدیدتان شوید. آیتونز را اجرا کرده و آیفون خود را به رایانه متصل کنید و iPhone را انتخاب کنید. روی سربرگ "Info" در آیتونز کلیک کرده و "Sync contacts with Outlook" (یا هر برنامه مدیریت پست الکترونیک دیگری که از آن استفاده می‌کنید) را انتخاب کنید. حال بر روی دکمه " Sync" (همگام‌سازی) کلیک کنید.

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

مخاطبانتان را با برنامه مدیریت پست الکترونیک کامپیوتر خود همگام کنید. 

 

مرحله هشتم:

کنترل پنل آی کلود را اجرا کرده و با کلمه ورود جدید Apple ID خود وارد شوید. برای آپلود کردن لیست کامل و دست‌نخورده مخاطبان خود در آی کلود، گزینه Contacts را تیک بزنید. پس از اتمام این کار، تمام مخاطبین از دست رفته باید به آی کلود برگشته باشد.

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

با رمز عبور جدید خود وارد حساب آی کلود شوید

 

مرحله نهم:

از کنترل پنل آی کلود خارج (sign out) شوید. سپس از ویندوز نیز خارج (log out) شده و وارد حساب ویندوز قبلی خود شوید. وارد کنترل پنل آی کلود شده، Contacts را انتخاب کرده و آن‌ها را باهم ادغام کنید. حال مخاطبان شما در آی کلود و رایانه شما باید کامل و بی کم و کاست باشد.

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

از آی کلود خارج‌شده و دوباره وارد شوید

 

مرحله دهم:

در آیفون به قسمت "Settings" (تنظیمات) رفته و "iCloud" را انتخاب کنید و با رمز جدید Apple ID خود وارد شوید. توجه داشته باشید که گزینه "Contacts" در حالت فعال باشد. حالا مخاطبان از دست رفته شما بدون خطر از دست رفتن دوباره، به آیفون، رایانه، و آی کلود شما بازگشته‌اند. 

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

وارد آی کلود در آیفون خود شوید

 

بازیابی از طریق نسخه پشتیبان آی کلود

مرحله اول:

وارد تنظیمات (Settings) در آیفون شده، گزینه "iCloud" را پیداکرده و آن را انتخاب کنید، سپس روی "Storage and Backup" کلیک کنید.

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

به صفحه Storage and Backup در آی کلود بروید

 

مرحله دوم:

به انتهای صفحه Storage and Backup بروید. تاریخ آخرین نسخه پشتیبان را نگاه کنید. اگر آخرین نسخه پشتیبان پیش از حذف شدن لیست مخاطبان شما بر روی آیفون بوده است، شما می‌توانید لیست مخاطبان را بازیابی کنید.

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

به تاریخ آخرین نسخه پشتیبان دقت کنید

 

مرحله سوم:

با زدن دکمه برگشت از تنظیمات و ""iCloud خارج شوید و گزینه "Genreal" را انتخاب کنید. صفحه را پایین آمده و گزینه Reset را انتخاب کنید. سپس "Erase All Contents and Settings" (پاک کردن تمام مخاطبان و تنظیمات) را انتخاب کنید. کد عبور خود را وارد کنید و برای تایید و اتمام کار بر روی "Erase iPhone" (پاک کردن آیفون) کلیک کنید. پس از راه اندازه دوباره آیفون (restart) مراحل روی صفحه را دنبال کنید تا آیفون بر اساس آخرین نسخه پشتیبان آی کلود خود بازیابی شود.

 

بازیابی فهرست مخاطبان در آیفون

تمام مخاطبان و تنظیمات را پاک‌کرده و نسخه پشتیبان را بازیابی کنید

 

نکات و هشدارها

اگر شما تنها یک یا دو مخاطب را حذف کرده‌اید و آن‌ها را بر روی رایانه خود دارید، بازیابی دستی آن‌ها بسیار آسان‌تر است. وای فای روتر (wifi router) خود را قطع کنید، رایانه را روشن کرده و نرم‌افزار مدیریت پست الکترونیکی خود را باز کنید. می‌توانید فهرست مخاطبان را چاپ کرده یا از آن اسکرین شات (Screenshot) بگیرید و آن‌ها را در اپلیکشن مدیریت مخاطبان (Contatcts app) آیفون خود وارد کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040