۲۵ تير ۱۳۹۲

اینترنت چیست؟

۲۵ تير ۱۳۹۲ 2777 بازدیدکننده 1 نظر
اینترنت چیست؟ در این مقاله می خوانید

این مقاله به شما نشان نشان می دهد اینترنت چیست و در مورد مزایا و اثرگذاری آن در زندگی روزمره توضیح می دهد.   ...

اینترنت چیست؟

مقدمه

اینترنت (internet)، مخفف کلمه ی (inter connected network) بوده و ترکیب سخت افزاری عظیمی از میلیون ها کامپیوتر شخصی، کاری، دولتی و .... است که همانند جاده ها و بزرگراه ها به هم متصل می باشند. اینترنت در سال 1960 تحت نام "Appanet" ایجاد شد. Appanet در اصل یک کار تحقیقاتی برای بررسی چگونگی امکان حفظ ارتباط بین بخش های نظامی ارتش آمریکا، در صورت بروز حمله اتمی بود. با مرور زمان، Appanet از حالت نظامی خارج شده و تبدیل به یک فعالیت تحقیقاتی مردمی شد که کامپیوتر های اصلی دانشگاهی را برای اهداف آکادمیک به هم ارتباط می‌داد. با گسترش سریع کامپیوترهای شخصی بین سال های 1980 و 1990، اینترنت بصورت فزاینده ای رشد کرد و افراد مختلف کامپیوترهای خود را به این شبکه عظیم متصل می کردند. امروزه، اینترنت، تبدیل به شبکه تار عنکبوتی عظیمی از میلیون ها و شاید میلیاردها کامپیوتر شخصی، دولتی و تجاری، ... شده که به هم متصل می باشند.

 

موارد استفاده از اینترنت

اینترنت در مالکیت هیچ شخص خاصی قرار نداشته و هیچ دولت خاصی، قدرتی بر نحوه کارکرد کلی آن ندارد. برخی از استانداردهای سخت افزاری و نرم افزاری، نحوه ارتباط مردم با این شبکه عظیم جهانی را معین میکند ولی بطور عمومی، اینترنت ابزاری آزاد است که افراد از هر قشر و صنفی که باشند، می توانند به آن متصل شده و مشکلات خود را رفع نمایند

اینترنت شامل میلیاردها صفحه می باشد که توسط شرکت ها و افراد در اقصی نقاط جهان ایجاد شده و افراد مختلف می توانند با استفاده از موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا کنند. موتورهای جستجو، کار بررسی صفحات مختلف و پیدا کردن عبارات جستجو شده توسط کاربر را بر عهده دارند. از معروف ترین موتورهای جستجو می توان به Google، Yahoo, Bing اشاره کرد.

بر اساس تحقیقی که توسط یکی از سایت های معروف انجام شد، بیشترین استفاده افراد از اینترنت بصورت ذیل می باشد:

 1. چت کردن:

  6.18 %

  ایمیل:

  17.91 %

  تحقیق:

  48.83 %

  دانلود:

  16.84 %

  کارهای دیگر:

  10.23 %

زبان اصلی اینترنت، انگلیسی می باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040