۱۲ آذر ۱۳۹۲

راه انداختن خط فرمان از هر پوشه خاص در ویندوز 7

۱۲ آذر ۱۳۹۲ 4590 بازدیدکننده 0 نظر
راه انداختن خط فرمان از هر پوشه خاص در ویندوز 7 در این مقاله می خوانید

این مقاله به شما آموزش می دهد برای هر پوشه خاص خود در ویندوز 7 خط فرمان راه اندازی کنید    ...

راه انداختن خط فرمان از هر پوشه خاص در ویندوز 7

مقدمه

با شروع کار هر ورژن جدید ویندوز، خط فرمان (Command Prompt)  آرام آرام قدرت خود را از دست داده و فقط به زیرشاخه ها و منوهای مبهم عقب داده شده و صرفاً به کمک برنامه هایی مثل Microsoft power toys و مانند آن به حیات خود ادامه داده است. با این حال، اگر هنوز در قلبتان جایی را برای command prompt دارید، دانستن این نکته که خط فرمان در ویندوز 7 قدرت گرفته است می تواند شما را خوشحال کند.

 

نحوه ساخت خط فرمان از هرپوشه

بدون نصب هیچ نرم‌افزار خاصی، شما می‌توانید یک خط فرمان (Command Prompt) را از هر پوشه‌ای آغاز کنید تا این فرمان به صورت خودکار به همان پوشه اشاره کند. همه چیزی که شما باید انجام دهید: پوشه را در Windows Explorer یا دسکتاپ پیدا کنید، سپس کلید Shift را پایین نگه‌دارید، روی پوشه راست کلیک کرده و در منوی باز شده، گزینه‌ی Open command window here را انتخاب کنید. ( این گزینه تنها زمانی نشان داده می‌شود که کلید Shift پایین نگهداشته شود). با این کار آن صفحه تکرنگ آماده فرمان برای شما باز خواهد شد.

 

راه انداختن خط فرمان از هر پوشه

 

البته این تنها راه برای باز کردن خط فرمان نیست. شما می‌توانید این برنامه را از روش آشنای رفتن به منوی START سپس شاخه All Programs > Accessories نیز باز کنید. اگر شما یک دوستدار واقعی Command Prompt هستید می‌توانید آن را به نوار وظیفه اضافه کنید. ( برای افزودن آن در منوی START روی Command Prompt راست کلیک کرده و روی Pin to taskbar کلیک چپ کنید) اگر به دنبال ساختن یک shortcut باارزش از آن روی Desktop هستید از Windows Explorer به C:WindowsSystem32 رفته و فایل cmd.exe را بیابید. روی آن راست کلیک کرده و گزینه‌ی Send To را انتخاب کنید. گزینه‌ی Desktop (create shortcut) را انتخاب کنید تا یک آیکون مجزا از آن ساخته شود.

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040