۱۲ آذر ۱۳۹۲

قرار دادن نوار وظیفه در کنار صفحه در ویندوز 7

۱۲ آذر ۱۳۹۲ 10071 بازدیدکننده 4 نظر
قرار دادن نوار وظیفه در کنار صفحه در ویندوز 7 در این مقاله می خوانید

این مقاله به شما آموزش می دهد که چگونه نوار وظیفه را در کنار صفحه ویندوز 7 قرار دهید.   ...

قرار دادن نوار وظیفه در کنار صفحه در ویندوز 7

مقدمه

در ورژن های قدیمی ویندوز، امکان داشت نوار وظیفه را به صورت عمودی در سمت راست صفحه قرار بدهیم. اما روشی که ویندوز xp و ویستا برای نمایش عمودی نوار وظیفه انجام می داد( و گاهی آیکون آنها را نصف می کرد) آن را مانند یک خصوصیت نیمه‌تمام و ضمیمه‌شده نشان می‌داد. اما در ویندوز 7 همه‌ی آیکون‌های نوار وظیفه و کلیه‌ی برنامه‌های متصل شده، در هنگام چرخاندن نوار وظیفه به صورت عمودی به خوبی مانند آبشار روی هم قرار می گیرند.

 

نحوه قرار دادن نوار وظیفه در کنار صفحه

اگر شما چندین نسخه از یک برنامه‌ را  بازدارید ( مانند چندین فایل office)، نمایش دادن پنجره‌ی آن به صورت عمودی، پیدا کردن پنجره‌ی درست را حداقل برای ما راحت‌تر می‌کند. به تصویر زیر را برای دیدن چیزی که منظور ماست نگاه کنید. ما چندین پنجره‌ی بازشده از IE را نشان می‌دهیم.

 

قرار دادن نوار وظیفه در کنار صفحه

متصل کردن نوار وظیفه به کنار صفحه، انتخاب خوبی برای کاربران نوت بوک هایی است که صفحه نمایش آن‌ها دارای اندازه کمی است. در یک نوت بوک، پیدا کردن کمی فضای عمودی بیشتر روی صفحه نمایش، می‌تواند بالا و پایین رفتن شما را در صفحه ها به میزان زیادی کاهش دهد.

 

انتقال نوار وظیفه به کنار صفحه

برای منتقل کردن نوار وظیفه به کنار صفحه، روی قسمتی خالی از نوار که هیچ آیکونی ندارد راست کلیک کرده و گزینه‌ی PROPERTIES را انتخاب کنید. در پنجره‌ی بازشده بخشی با عنوان Taskbar location on screen خواهید دید. می‌توانید قسمت‌های بالا، پایین، چپ و راست را انتخاب کنید.

 

قرار دادن نوار وظیفه در کنار صفحه

اتصال به سمت چپ را امتحان کنید. ممکن است یکی دو روزی طول بکشد تا به آن عادت کنید، اما زمانی که این اتفاق افتاد، شاید آنقدر به آن علاقه مند شوید که در همان جا رهایش کنید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

    شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

    کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


    نام :
    ایمیل:
    متن مورد نظر:

    عضویت در خبرنامه wiki5040