۱۲ آذر ۱۳۹۲

استفاده از کلید ویندوز و کلیدهای جهت برای Aero Snap در ویندوز7

۱۲ آذر ۱۳۹۲ 3778 بازدیدکننده 2 نظر
استفاده از کلید ویندوز و کلیدهای جهت برای Aero Snap در ویندوز7 در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با چگونگی استفاده از کلید ویندوز یا کلیدهای جهت برای Aero Snap در ویندوز 7 آشنا می شوید.   ...

استفاده از کلید ویندوز و کلیدهای جهت برای Aero Snap در ویندوز7

مقدمه

از قابلیت Aero Snap در ویندوز 7 زمانی که شما یک پنجره را به بالا یا اطراف صفحه نمایش می‌کشید، این ویژگی سبب مرتب شدن و تغییر سایز خودکار آن صفحه می‌شود، چیزهای زیادی به دست آمده است. این یک قابلیت عالی است و باعث استفاده‌ی مفید از صفحه نمایش های بزرگ‌تر و تمام صفحه، در هنگامی که چندین کار را به صورت همزمان انجام می‌دهید، می‌باشد.

اما به همان راحتی که می‌توانید پنجره‌ها را با موس جابجا کرده و به شکلی جادویی آن‌ها را در جای خود قرار دهید، بسیاری از کاربران، به خصوص افرادی که بیشتر تمایل به استفاده از صفحه‌کلید دارند، گروه‌هایی از کلیدهای میانبر ساده را برای این کار پیداکرده‌اند که بسیار باارزش و جذاب هستند.

 

نحوه استفاده از کلید ویندوز

کلید ویندوز را پایین نگه داشته و هر کدام از کلیدهای جهتی را بفشارید. این کار همان کاری که موس برای شما انجام می داد را خیلی راحت تر و سریع تر برای شما انجام خواهد داد.

 

استفاده از کلیدها جهت Aero Snap

فشردن کلید ویندوز و کلید جهت بالا، پنجره‌ای که در حال حاضر انتخاب نموده‌اید را به بیش‌ترین سایز می‌برد (maximize). فشردن کلید پایین و ویندوز، صفحه را به پایین می دهد (minimize). کلیدهای راست و چپ پنجره را به اطراف صفحه می برند و در آنجا به راحتی آن را تغییر اندازه می‌دهد تا اندازه‌ی آن نصف عرض صفحه نمایش شود. افرادی که از چند مانیتور استفاده می‌کنند قادر هستند با پایین نگه داشتن کلید ویندوز و فشردن مکرر جهت ها، صفحه های باز را بین مانیتورهای خود جابجا کنند. چند ثانیه استفاده از این ترکیب میانبر می‌تواند یک پنجره‌ی نامرتب را به پنجره‌ای با طرح سازمان‌یافته تبدیل کند تا میزان بازدهی شما را بهبود می‌بخشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040