۱۲ آذر ۱۳۹۲

کوچک کردن پنجره با لرزاندن موس در ویندوز 7: Aero Shake

۱۲ آذر ۱۳۹۲ 4397 بازدیدکننده 0 نظر
کوچک کردن پنجره با لرزاندن موس در ویندوز 7: Aero Shake در این مقاله می خوانید

در این مقاله شما با نحوه استفاده از لرزاندن ماوس جهت کوچک کردن پنجره در ویندوز 7 آشنا خواهید شد   ...

کوچک کردن پنجره با لرزاندن موس در ویندوز 7: Aero Shake

مقدمه

اگر شما درباره‌ی این نکته اینجا یا جای دیگری چیزی نخوانید، احتمالاً بالاخره زمانی که عصبانی هستید و با کامپیوتر کار می کنید با این قابلیت آشنا خواهید شد.

 

نحوه کوچک کردن پنجره

اگر نوار عنوان یک پنجره را گرفته و زمانی که آنرا درگ می کنید، موس خود را خیلی سریع به اطراف حرکت دهید، همه‌ی پنجره‌ها به جز همانی که تکان می دهید مینیمایز می‌شوند. (جای تعجب نیست که این قابلیت Aero Shake نامیده می‌شود.) . برای اینکار، باید نوار رنگی بالای برنامه ها (که در تصویر زیر نیز نشان داده شده است را با موس گرفته و آنرا سریع به اطراف تکان دهید.)

 

کوچک کردن پنجره

مزایای Aero Shake

Aero Shake برای کاهش به‌هم‌ریختگی صفحات مفید است. اگر شما یک تبلت یا هر نوع رایانه لمسی دارید، قابلیت Aero Shake خیلی برای شما راضی کننده خواهد بود. اگر سیستمی با قابلیت لمسی ندارید یا دسترسی به موس برای شما وجود ندارد، می‌توانید همان کار را با صفحه‌کلید هم انجام دهید. تنها کلید ویندوز و home را بفشارید. (ولی این کار به جالبی روش های قبلی نیست)

 

برای برگرداندن ویندوز به حالت قبلی، دوباره همین کار را تکرار کنید. نوار عنوان آن برنامه را گرفته وا دوباره بلرزانید ( یا دوباره کلید ویندوز و home را بفشارید) تا پنجره‌های شما به همان موقعیت قبل باز گردند.

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040