۱۲ آذر ۱۳۹۲

باز کردن صفحات مستقیماً از نوار وظیفه در ویندوز 7

۱۲ آذر ۱۳۹۲ 3652 بازدیدکننده 2 نظر
باز کردن صفحات مستقیماً از نوار وظیفه در ویندوز 7 در این مقاله می خوانید

در این مقاله می توانید با نحوه بازکردن صفحات به طور مستقیم از نوار وظیفه آشنا شوید. ...

باز کردن صفحات مستقیماً از نوار وظیفه در ویندوز 7

مقدمه

اگر شما هم کاربری هستید که در طول  روز با اینترنت سر و کله می زنید، معمولاً زمانی که می خواهید از کارهای معمول روزانه به صفحه اینترنت بپرید، یک فرآیند چند مرحله ای را انجام می دهید. این فرایند شامل کلیک کردن روی آیکون مرورگر در نوار وظیفه، باز کردن صفحه و نوشتن آدرس سایت و زدن کلید اینتر برای ورود به سایت مورد نظر است.

این خیلی کار سختی نیست. ولی در ویندوز 7، شما امکان جستجوی سایت مستقیماً از طریق نوار وظیفه را دارید. این قابلیت باعث می شود که کمی سرعت دسترسی شما به اینترنت زمانی که در حال کار با برنامه های دیگر هستید افزایش بیابد.

 

نحوه دسترسی به نوار آدرس

این قابلیت دقیقاً همانند نوار آدرس مرورگر ها کار می کند، بنابراین مثلاً در صورتی که بخواهید به سایت google بروید، تنها کافی است که عبارت google را تایپ کرده و کلیدهای ctrl و enter را فشار دهید. این کار .www و com. را به ابتدا و انتهای نوشته شما اضافه می کند. زمانی که آدرسی را در این بخش وارد کرده و اینتر کردید، مرورگر پیش فرض شما باز شده و آن آدرس به شما نمایش داده می شود.

نوار آدس در نوار وظیفه به صورت پیش‌فرض فعال نیست. برای تنظیم آن، روی قسمتی خالی از نوار وظیفه راست کلیک کرده و گزینه‌ی Properties را برای باز کردن صفحه‌ی Taskbar and Start Menu Properties انتخاب کنید. در تب Address، Toolbars را تیک زده و سپس OK را بزنید.

 

باز کردن صفحات از نوار وظیفه

حالا شما نوار آدرس کوچک‌شده را در نوار وظیفه می‌بینید که شبیه شکل زیر است:

 

باز کردن صفحات از نوار وظیفه

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040