۲۵ خرداد ۱۳۹۴

گل داوودی

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ 3615 بازدیدکننده 0 نظر
گل داوودی در این مقاله می خوانید

گل‌های داودی برای رنگ دادن به باغچه‌ی شما در طول پاییز عالی هستند. زمانی که با اصول نگهداری ازگل‌های داودی آشنا شوید دیگر پرورش آن‌ها برای شما سخت نخواهد بود. ...

گل داوودی

گل داودی گونه‌های گل‌داری از خانواده‌ی کاسنیان هستند. این گل بومی آسیا و شمال شرقی اروپا است. بیشتر گونه‌های داودی از آسیای شرقی و مرکز چین هستند. داودی گونه‌های متعددی دارد.

 

توصیف کلی گل‌های داودی

پرورش گل داودی

گل داودی گونه‌ی گیاهی پایا ( با طول عمر بیش از سه سال ) است. این گل‌ها برگ‌های مرتبی دارند که با لبه‌های صاف یا دندانه‌دار جداشده‌اند. شیوه‌ی آرایش گل‌ها روی ساقه یک گل یا چندین گل روی یک ساقه است.  باغبانان همواره تلاش می‌کنند تا ردیف‌هایی از رنگ‌های مختلف گل در کنار هم پرورش دهند.

 

چگونه گل داودی را در باغچه پرورش دهید

نگهداری از گل های داودی

گل داودی مناسب برای باغچه‌ی شما بسیار متنوع است. زمانی که گل‌های داودی رشد کنند ممکن است گل‌های کوچک یا خیلی بزرگی را مشاهده کنید که رنگ‌های مختلفی دارند، از سفید و زرد گرفته تا ارغوانی و بنفش. برخی از گونه‌های داودی در اواخر تابستان رشد می‌کنند و برخی دیگر در پاییز.

در تمامی مناطق گل‌های داودی باید در خاک‌های مرطوب کاشته شوند.این گل‌ها برای رشد نقاطی که آفتاب می‌خورد را ترجیح می‌دهند. اگرچه گل‌های داودی در سایه نیز رشد می‌کنند اما در مقابل آفتاب رشد بهتری دارند. گیاهانی که در سایه رشد کرده‌اند ساقه‌های نازک‌تری دارند و کمتر گل می‌دهند.  

 

مراقبت از گل‌های داودی

مراقبت از گل های داودی

این گل‌ها کمی پس از رشد اولیه دوباره جوانه می‌زنند. ساقه‌ی گل را از کمی بالاتر از برگ‌های سری دوم ببرید. این کار سبب می‌شود گیاه رو به پایین رشد کرده و شما را مطمئن می‌سازد که داودی‌هایتان زودتر از موقع گل نمی‌دهند. در حدود ماه تیر مرتباً  جوانه‌های جدیدی در گیاه سبز خواهد شد.

در فصل بهار باید به گل‌ها کود مناسب بدهید و آن‌ها را بافاصله‌ای بکارید که فضا برای گردش هوا وجود داشته باشد. همچنین گل‌ها را جایی بکارید که در معرض بادهای شدید قرار نداشته باشند. در مناطق که در طول فصل زمستان یخ‌بندان وجود دارد استفاده از مالچ برای گل‌های داودی ایده‌ی خوبی است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040